Збірну Росії відсторонено від зимової Олімпіади-2018 у Пхенчхані

21:41, 05.12.2017
Збірну Росії відсторонено від зимової Олімпіади-2018 у Пхенчхані

(Зимової Олімпіада-2018 у Пхенчхані відбудеться без збірної Росії.)

Виконком Міжнародного олімпійського комітету за підсумками засідання в Лозанні вирішив усунути російську збірну від участі в зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхенчхані у лютому 2018 року.

 

Російські спортсмени, які не причетні до вживання допінгу, зможуть виступити під нейтральним прапором, повідомляє ВВС у вівторок.

 

Як сказано в прес-релізі МОК, висновки доповіді комісії Семуеля Шміда з фактичної і правової точки зору підтверджують "системне маніпулювання системою боротьби з допінгом" у Росії.

 

Олімпійський комітет Росії дискваліфікований рішенням виконкому МОК.

 

Це перше у світовій історії відлучення від Олімпіади країни за допінг. Воно означає, що на Олімпіаді-2018 не буде російського прапора і гімну, а російські спортсмени, чистоту яких підтвердить Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) та міжнародні федерації відповідних видів спорту, зможуть виступити в Пхенчхані в нейтральній формі.

 

Згідно з рішенням МОК, жоден із чиновників міністерства спорту Росії не отримає акредитацію на Ігри в Кореї.

 

У МОК при цьому підкреслили, що організація має намір "захистити права окремих російських чистих спортсменів".

 

У прес-релізі також мовиться, що екс-міністр спорту, віце-прем'єр Росії Віталій Мутко й екс-заступник міністра спорту Юрій Нагорних відсторонені від участі у всіх майбутніх Олімпіадах.

 

Нагадаємо, Росія відмовилася повертати олімпійські медалі Сочі-2014 після дискфаліфікації низки спортсменів через вживання допінгу.