Українцям пропонують реєстрацію і ліквідацію бізнесу в онлайн-режимі за добу

17:34, 01.03.2017

Міністерство юстиції України презентувало онлайн-сервіси, за допомогою яких можна буде зареєструвати та ліквідувати власний бізнес протягом доби. Поки що сервіс працює у тестовому режимі.

 

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко у середу.

 

Віднині онлайн послуги Міністерства юстиції можна отримати на єдиному державному порталі адміністративних послуг poslugy.gov.ua.

 

«І на сайті Онлайн-будинку юстиції, і на державному порталі з сьогоднішнього дня у повноцінному режимі діє можливість зареєструвати в онлайн форматі себе як ФОП (фізична особа підприємця – Ред.). Так само ми надаємо доступ до такої послуги як реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця. Це надзвичайно популярна послуга, якою користуються близько 500 тисяч разів на рік», - зазначив міністр Петренко під час прес-конференції.

 

За його словами, третьою доступною в онлайн-режимі послугою для ФОП є припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

 

«Для того, щоб не стояти в чергах з документами і не просити бюрократів закрити вашу компанію, зараз ми надаємо таку можливість на урядовому онлайн порталі», - пояснює Павло Петренко.

 

Міністр юстиції підкреслив, що завданням очолюваного ним відомства є «реєстрація компанії чи фізичного суб'єкта підприємницької діяльності (ФОП) протягом 24 годин».

 

І навів приклад: подача онлайн-заявки на ліквідацію компанії запускає процес припинення суб'єкта підприємницької діяльності, який завершується практично в межах 24 годин.

 

Утім, міністр переконаний, що зареєструвати власний бізнес можна за коротший термін.

 

«Зараз діє система обміну реєстрації між реєстрами Мін'юсту та реєстром Податкової служби, Фіскальної служби, Пенсійного фонду і статистики. За відповідними регуляціями кожні 5 годин відбувається обмін інформацією між реєстрами. Наприклад, якщо ви о 9:00 ранку подали заявку на реєстрацію компанії, то протягом наступних 5 годин маєте шанс повністю її зареєструвати і поставити на облік автоматично в Пенсійному фонді, органах статистики і в Фіскальній службі», - зазначив міністр юстиції.

 

Пан Петренко підкреслив, що ця процедура може зайняти від 5 до 7 годин при максимальному терміні 24 години.

 

Нині ж, онлайн-реєстрація та ліквідація ФОП працює в тестовому режимі.