Євросоюз остаточно ратифікував Угоду про асоціацію Україна-ЄС

13:14, 11.07.2017
Євросоюз остаточно ратифікував Угоду про асоціацію Україна-ЄС

Засідання Ради Євросоюзу. (Фото з сайту Ради ЄС)

Рада Євросоюзу затвердила Угоду про асоцію з Україною та ЄС у вівторок. Таким чином Європейський Союз остаточно завершив ратифікацію Угоди.

 

Повідомлення про це розміщено на сайті Ради ЄС.

 

Рішення було ухвалено в рамках засідання Ради ЄС з економічних та фінансових питань.

 

"11 липня Рада ухвалила рішення про укладення Угоди про асоціацію з Україною від імені Європейського Союзу. Це відбувається напередодні саміту ЄС-Україна в Києві 12 і 13 липня", - йдеться у повідомленні.

 

У повідомленні відзначається, що це заключний етап процесу ратифікації, який дозволить розпочати реалізацію Угоди з 1 вересня 2017 року.

 

У Раді ЄС нагадують, що більша частина Угоди про асоціацію вже діє. Угода частково набула чинності з 1 вересня 2014 року, а її торговельна частина, глибока та всеохопна зона вільної торгівлі, тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

 

"Укладення та набуття чинності Угоди надасть нового імпульсу співробітництву в таких областях, як оподаткування в сфері зовнішньої політики і безпеки, правосуддя, свобода і безпека (в тому числі міграція), управління державними фінансами, наука і техніка, освіта та інформаційне суспільство", - ідеться у повідомленні.

 

При цьому, Президент Петро Порошенко також повідомив у Facebook, що в середу  українська влада разом з лідерами ЄС скоординують в Києві пункти, «як забезпечити максимально ефективне і швидке досягнення мети, закладеної в Угоді, і перейти на новий етап нашого партнерства».

 

«Угода про асоціацію була однією з ключових вимог і сподівань Євромайдану. І я радий, що ми разом спільними зусиллями змогли її досягнути. А Кремль, який мобілізував всі свої ресурси проти Угоди про асоціацію, цинічно порушив міжнародне право, розпочав агресію проти України, зазнав чергової поразки», - написав Порошенко.

 

І додав, що «Україна обов'язково буде в сім'ї європейських народів - і в ЄС, і в НАТО».

 

Зауважимо, що робота над Угодою про асоціацію України та ЄС тривала 10 років. Роботу над текстом Угоди було завершено у 2013 році, а її підписання відбулося вже у 2014 році – після Революції Гідності.

 

Протягом 2014-2017 років Угоду ратифікували Верховна рада, Європарламент, а також національні парламенти усіх країн ЄС.