Мільярдер Віктор Пінчук хоче домовлятися з Путіним, відмовившись від Євросоюзу і НАТО

15:22, 30.12.2016
Мільярдер Віктор Пінчук хоче домовлятися з Путіним, відмовившись від Євросоюзу і НАТО

Віктор Пінчук пропонує "болючий компроміс" з Росією. (Фото з архіву.)

Мільярдер Віктор Пінчук пропонує Україні прийняти «болючі компроміси» у відносинах з Росією і відійти від євроінтеграційного шляху та перспективи членства у НАТО, при цьому, провести вибори на окупованих територіях Донбасу ще до їхнього звільнення.

 

Про це йдеться у статті Пінчука в розділі «думки» в газеті The Wall Street Journal.

 

На його думку, Україна має зробити болючий вибір і піти на «болючі компроміси» заради миру.

 

«Розглянемо наступні ідеї. Україна має розглянути питання про тимчасову відмову від членства в ЄС, як нашої мети на найближче майбутнє. Ми можемо побудувати європейську країну, бути привілейованим партнером, а потім обговорити приєднання», - вважає Пінчук.

 

За його словами, варто дотримуватися позиції, що Крим – це Україна і має повернутися.

 

«Але Крим не має стати на заваді досягненню угоди, яка закінчить війну на сході на базі справедливості. Пройде 15-20 років, щоб забезпечити достатнє економічне зростання, стабілізувати інфраструктуру, соціальну захищеність і фінансову систему. Тоді всі в Криму захочуть жити в Україні», - зазначив український мільярдер.

 

На його думку, конфлікт на сході «ініційований з-за кордону і не є боротьбою за автономію або громадянською війною».

 

«Не буде умов для чесних виборів, поки Україна не візьме під контроль всю її територію. Але нам, можливо, варто не звертати на це увагу і провести місцеві вибори», - пише Віктор Пінчук.

 

І додає, що такі компроміси можуть продемонструвати прихильність України мирному об'єднанню.

 

«І давайте визнаємо, що Україна не приєднається до НАТО ні найближчим часом , ні  в среденьостроковій перспективі. Так, ми маємо стояти на фундаментальних принципах нашої боротьби – праві України обирати власний шлях, оберігати територіальну цілісність та будувати успішну країну. Москва має виконати зобов’язання за мінськими угодами, щоб закінчити конфлікт на сході України. Вона має забезпечити дотримання припинення вогню і виведення своїх бійців і важкою зброєю, що вона не змогла зробити», - зазначив Віктор Пінчук.

 

На його переконання, завдяки цим пропозиціям, «українські життя будуть врятовані і вартують цих болючих компромісів».

 

Нагадаємо, що Віктор Пінчук є зятем другого президента України Леоніда Кучми, який є представником України у Тристоронній контактній групі на переговораху у Мінську.