Патріарх Філарет оголосив про початок формування єдиної помісної церкви

10:38, 09.01.2017
Патріарх Філарет оголосив про початок формування єдиної помісної церкви

Патріарх Філарет вірить у створення помісної церкви.

Процес формування єдиної помісної церкви вже почався в Україні. Адже багато віруючих Московського патріархату переходить в Київський.

 

Про це заявив глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет, повідомляє "Радіо Свобода".

 

За його словами, коли в країні з'явиться одна помісна церква, буде і церковний мир.

 

«А помісна церква одна обов'язково буде. Чому буде? А тому, що буде держава. Буде держава, то повинна в цій державі бути і одна православна церква, а не кілька православних церков. Тому ми і віримо», - зазначив клава УПЦ Київського партріархату.

 

Патріарх Філарет стверджує, що зараз процес об'єднання уже розпочався і багато віруючих Московського патріархату переходить в Київський.

 

«Чому вони переходять? Тому що бачать, що Київський патріархат - це дійсно українська церква, яка захищає українську державу, український народ і українські інтереси. Тому єдина церква обов'язково буде», - підкреслив Філарет.

 

В контексті нинішньої війни на Донбасі патріарх Київський і всієї Руси-України зазначив, що, окрім церкви, високою довірою в українців користується також армія.

 

«Чому армії довіряють? А тому, що бачать, що армія служить українському народу», – зауважив він.

 

Патріарх привітав увесь український народ із Різдвом Христовим: «Вітаю звичайним нашим привітанням: Христос народився! Славімо Його!».