Порошенко підписав закони про аліменти і домашнє насильство

15:16, 04.01.2018
Порошенко підписав закони про аліменти і домашнє насильство

Петро Порошенко під час підписання важливих законів щодо родини. (Фото прес-служби Президента України)

Президент України Петро Порошенко підписав два важливі закони стосовно родини: про аліменти і домашнє насильство.

 

Про це повідомляє прес-служба адміністрації Президента у четвер.

 

Зокрема, виконання закону  "Про запобігання та протидію домашньому насильству" стосується міністерств соціальної політики, охорони здоров'я, освіти, МВС і судів.

 

Нацполіція отримала право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства.

 

Також буде створений Єдиний держреєстр випадків домашнього насильства, розроблять програми реабілітації для постраждалих і їхніх кривдників.

 

Закон чітко прописує, як про домашнє насильство повинні повідомляти медики і вчителі. Також вводиться терміновий заборонний чи обмежувальний припис.

 

Закон також передбачає співпрацю служб, які запобігають та протидіють домашньому насильству.

 

Другий підписаний документ – "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів".

 

Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який боргує аліменти більш ніж на 6 місяців: тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на 6 місяців), зброєю, у полюванні і виїзді за кордон до повного погашення заборгованості зі сплати аліментів.

 

Законопроект також впроваджує новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час.

 

Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування. У разі ухиляння від соціальних робіт постановою суду невідбутий строк соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом.

 

Якщо боржник не платить аліменти більш ніж 6 місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.