Микола Мартиненко ознайомлюється з матеріалами свого провадження

16:43, 09.01.2018
Микола Мартиненко ознайомлюється з матеріалами свого провадження

Микола Мартиненко вивчає справу і готується до судового процесу.

Національне антикорупційне бюро відкрило для колишнього депутата Миколи Мартиненка та його захисників доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та ДП "НАЕК "Енергоатом".

 

Про це повідомляє прес-служба НАБУ у вівторок.

 

Зазначається, що відповідний дозвіл від детективів Мартиненко отримав 9 січня 2018 року за дорученням прокурора САП.

 

Наразі йому інкримінується низка статей Кримінального кодексу, серед яких: ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України ("Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі");  ч.1 ст.255 КК України ("Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією, участі у ній та у злочинах, вчинюваних такою організацією");   ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України ("Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі") та  ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України ("Організація легалізації (відмивання) злочинною організацією доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненою в особливо великому розмірі").

 

 

За даними слідства, ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уклало контракт на постачання уранового концентрату із компанією-посередником, підконтрольною колишньому народному депутату, екс-голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

 

Урановий концентрат поставлявся напряму від ТОВ "Степногірський гірничо-хімічний комбінат" (Казахстан), однак через компанію-посередника, внаслідок чого товар було поставлено за завищеною ціною, що призвело до завдання збитків державі у розмірі 17,28 млн дол. США.

 

Отримані кошти посередник переводив на рахунки інших компаній. Частина цих коштів надійшла на рахунки британської компанії з фактичною адресою у Москві (РФ), частина – на рахунки компанії-посередника, задіяної у завданні збитків іншому держпідприємству – ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", частина – була виведена через офшорні компанії, за даними слідства, підконтрольні екс-заступнику гендиректора ДП "СхідГЗК".

 

"Під час досудового розслідування детективи Національного бюро здобули докази, які вказують на те, що у подальшому кошти використовувалися в інтересах та на особисті потреби підозрюваних, у тому числі і на оплату послуг адвокатів в іншому кримінальному провадженні, медичні послуги, навчання та оренду квартир їхніх дітей", - сказано у заяві.

 

Повідомляється також, що серед інших підозрюваних у провадженні – чинні керівники ДП "СхідГЗК", Державного концерну "Ядерне паливо", НАК "Нафтогаз "України", ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" та структурного підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом".

 

Раніше САП і НАБУ повідомили екс-депутату від "Народного фронту" Миколі Мартиненку вручили остаточну підозру, а суд заарештував майно Мартиненка.

 

Як повідомляла «УМ», 20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП СхідГЗК при закупівлі уранового концентрату.

 

22 квітня Солом'янський райсуд Києва відпустив Мартиненка на поруки народних депутатів з фракції "Народний фронт" та міністрів.