Закон «Ківалова-Колесніченка» визнано неконституційним

15:01, 28.02.2018
Закон «Ківалова-Колесніченка» визнано неконституційним

Рішення КСУ щодо мовного закону громадськість чекала роками.

Конституційний суд України виніс рішення щодо закону "Про основи державної мовної політики" під час пленарного засідання в середу, 28 лютого.

 

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті КСУ в середу.

 

"28 лютого на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України було ухвалено Рішення Конституційного Суду України № 2-р/2018 у справі за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про засади державної мовної політики", – йдеться в повідомленні.

 

Наразі не уточнюється, яке саме рішення було прийнято. 

 

У прес-службі КС журналістам лише пояснюють, що рішення ухвалено та готується до оприлюднення на сайті.

 

Водночас, від окремих політиків стало відомо, що судді  визнали закон про "Про основи державної мовної політики" неконституційним.

 

Депутат Київської міської ради представник ВО "Свобода" Олег Бондарчук, який представляв вказане подання в суді, також повідомляє, що КС визнав мовний закон неконституційним.

 

"Закон Ківалова-Колісніченка визнано неконституційним! Дякую всім депутатам хто підписав це подання до Конституційного суду, яке я мав честь представляти в КСУ разом з Ірина Фаріон та Леонідом Ємцем", – пише пан Бондарчук у Facebook.

 

Про це також пише у Facebook  ще один "свободівець" - Андрій Іллєнко: «Щойно стало відомо, що Конституційний суд визнав закон Ківалова-Колісніченка таким, що суперечить Конституції. Саме цей ганебний "закон", протягнутий московською агентурою у 2012 році, був одним з етапів підготовки російської агресії проти України. Нарешті його скасовано».

 

Пан Іллєнко наголошує, що «тепер треба зробити наступний крок - ухвалити новий, державницький мовний закон».

 

Як повідомляла «УМ», Конституційний суд розпочав розгляд конституційності закону Ківалова- Колесніченка "Про засади державної мовної політики" у листопаді 2016 року.

 

Як відомо, цей мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка був прийнятий Радою в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

 

24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Це, зокрема, стало підставою для заяв про "утиски прав російськомовного населення в Криму".

 

Разом з тим, на той час в.о. голови Верховної Ради та в.о. президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення.