Ханському палацу в Бахчисараї загрожує руйнація

13:54, 09.12.2016
Ханському палацу в Бахчисараї загрожує руйнація

Проект реставрації Ханського палацу, запропонований окупантами.

Міністерство культури України вимагає від окупаційної влади Автономної Республіки Крим припинити реставраційні роботи на території Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника, оскільки вони можуть призвести до руйнації історичних пам’яток.

 

Про це заявила заступник міністра культури Тамара Мазур у п’ятницю.

 

За її словами, окупаційна влада Криму підготувала реставраційний проект, втілення якого планує реалізувати найближчим часом на території Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника.

 

Зокрема, проектом передбачено реставраційні роботи над Ханським палацом. Так, над історичною пам’яткою планують встановити металевий навіс на шести опорах. При цьому, робітники вже зняли дах зі споруди.

 

 

«Подібні зміни можуть призвести до того, що ця тимчасова конструкція завалиться і завдасть руйнації пам’ятці історичного значення. Зараз критичний стан пам’ятки є наслідком дій окупаційної влади на території Автономної Республіки Крим», - заявила заступник міністра.

 

Пані Мазур також наголосила на тому, що відомство розцінює такі дії окупаційної влади «як ворожий акт, спрямований на знищення унікального історичного об’єкту України».

 

Заступник міністра культури зазначає, що до реалізації реставраційних робіт залучені організації, які не мають спеціальних дозволів на проведення таких робіт.

 

«Ми висловлюємо рішучий протест проти таких дій, які чинить окупаційна влада, і вимагаємо термінового відмовитись від реалізації цього проекту та припинити будь-які роботи на території, де розміщені культурні спадщини в Автономній Республіці Крим», - заявила Тамара Мазур.

 

За її словами, відомство вже звернулось до Центру всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО з проханням направити на територію тимчасово окупованого Криму комплексну моніторингову місію, яка б перевірила дотримання вимог міжнародного законодавства, у тому числі стан культурних пам’яток, зокрема тих, які увійшли до списку ЮНЕСКО або номіновані до цього списку.

 

При цьому, Україна готова прийняти і супроводжувати таку місію.

 

«Але наша вимога, щоб ця місія була комплексною, і до її складу увійшли фахівці від України, які б змогли показати та розповісти про реальний стан речей», - додала пані Мазур.

 

Нагадаємо, Росія анексувала Крим весною 2014 року. Фахівці неодноразово зазначали, що дії окупантів загрожують збереженню історичних пам’яток на території півострова.