Жебрівський виділяє мільйон на розвінчання міфів про Донбас

14:55, 09.06.2017
Жебрівський виділяє мільйон на розвінчання міфів про Донбас

Якщо вдалих проектів на конкурс з історії Донбасу подадуть багато, фінансування розширять (Павло Жебріський)

Голова військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський анонсував виділення мільйона гривень на проекти, які будуть розвінчувати міфи про історію Донбасу.

Про це Жебрівський написав у Facebook.

"Мільйон гривень виділяю на дослідження прадавньої історії Донеччини. .... Хочу подолати міфи, які насаджувалися на цій землі протягом десятиліть (а то й століть!), про те, що до Катерини-блудниці тут було дике поле. Потрібно зануритися у прадавню історію цього краю, і тоді величні кургани, якими вкрита ця земля, нам розкажуть: коли терени Московії ще були вкриті чагарниками, тут вже розвивалося скотарство, ремесла, рільництво", - написав він.

Жебрівський дав доручення протягом двох тижнів розробити Положення про конкурс міні-грантів на створення ТВ-програм, написання історичних нарисів та публіцистичних матеріалів.

Він впевнений: знати свій край - одна з основних потреб мешканців Донецької області.

"Хочу максимально активізувати саме місцевих краєзнавців, хоча рамки конкурсу звужувати не будемо: матимуть бажання дослідники з інших областей України взяти участь у конкурсі - будь ласка. Нам аби роботи були цікаві, правдиві й ґрунтовні", - зазначив голова ВЦА Донецької області.

Для відбору створять конкурсну комісію, до складу якої обов’язково увійдуть представники громадськості.

"Оцінимо ефективність і затребуваність конкурсу. І за потреби – повторимо або й збільшимо фінансування", - зазначив наостанок Жебрівський.