У Китаї знайшли 200 яєць птерозаврів

11:09, 02.12.2017
У Китаї знайшли 200 яєць птерозаврів

Вчені досліджують "кладовище" яєць птерозаврів у Китаї.

Група вчених з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Пекіна виявила близько 200 скам'янілостей дорослих птерозаврів і понад 200 їхніх яєць на північному заході Китаю. За даними вчених, 16 яєць містять скам'янілі ембріонів птерозаврів.

 

Знахідка є однією з наймасштабніших за всю історію палеонтології. У попередні роки дослідникам вдалося знайти всього шість добре збережених яєць.

 

Дослідження опубліковане в журналі Science. Детальніше про знахідку пише ScienceAlert.

 

Скам'янілості і яйця виявили у Турфанськой западині на північному заході Китаю. Вік знайдених останків — близько 120 мільйонів років.

 

Швидше за все, цей район затопила річка, а всі останки були поховані під тоннами піску. Це допомогло створити ідеальні умови для збереження як останків дорослих особин, так і ненароджених дитинчат.

 

Вчені за допомогою комп'ютерної томографії змогли докладніше вивчити ембріони птерозаврів. На прикладі одного із зародків з'ясувалося, що задні кінцівки маленьких птерозаврів були набагато сильнішими за передні. Це означає, що після вилуплення з яйця дитинчата могли тільки ходити. У ембріонів також не було зубів на відміну від дорослих особин.

 

Відкриття палеонтологів дозволяє їм зробити висновок, що дитинчата птерозаврів були вкрай безпорадні, не могли прогодуватися і подбати про себе без допомоги дорослих особин. Таким чином, батьки майбутніх дитинчат дбали про збереження яєць, а потім оберігали новонароджених динозаврів.