Юрій Луценко хоче подолати корупцію на шахтах, митниці і держпідприємствах

14:30, 24.05.2017
Юрій Луценко хоче подолати корупцію на шахтах, митниці і держпідприємствах

Генпрокурор Юрій Луценко під час звіту в Раді.

Генеральний прокурор Юрій Луценко закликає здолати корупцію у вугільній галузі та у Митній службі, а також віддати на приватизацію державні підприємства в Україні.

 

Про це Луценко заявив під час звіту у Верховній Раді в середу.

 

"За експертним висновком, у тому числі, Інституту економіки Національної академії наук України, у часи Януковича Україні було завдано шкоду понад 40 мільярдів доларів США. Це приблизно одна річна видаткова частина державного бюджету. Мені здається, це пік" – вважає Генпрокурор. 

 

При цьому, він не згоден із тезою, що з часів Євромайдану нічого не змінилося: "Податкові площадки знищено, скрутки так звані – з 1 червня запускається автоматизована система, яка їх знищить; відкати за ПДВ – з 1 травня існує автоматизована система; двійне оподаткування в країні і окремо в сільськогосподарських підприємствах, на чому грали недобросовісні голови колгоспів із Кіпру, знищено; державні закупівлі (махінації) – знищено. Я не говорю, що це знищено остаточно, але це підірвано на 80-90% системою ProZorro. Ціна на газ для населення та промисловості – знищено".

 

Луценко переконаний, що чим більше зробить Верховна Рада для подолання корупції, тим менше залишиться робити Генпрокуратурі.

 

"Нам залишилося три теми. Тема вугілля – якщо раніше розкрадання йшло через спеціальні схеми бюджетного фінансування шахт, то сьогодні не меншу загрозу становить так звана схема "Роттердам +". Ви маєте прийняти закон про ренту на вугілля і інші корисні копалини в Україні – так само, як це зроблено для газу. Зробите це – і ми перегорнемо ще й цю сторінку мафіозних загроз", – сказав Генпрокурор під оплески окремих депутатів.

 

І додав, що також «потрібно навести лад на митниці».

 

«Там багато робиться, але треба запровадити звірку даних розмитнення з нашими сусідами – країнами ЄС. І 80% злочинності впаде! Це треба набрати політичної мужності Кабінету міністрів і зробити це», – сказав Генпрокурор.

 

На його думку, найважливішою є третя корпційна схема: "Найбільша корупція, наскільки її оцінюю я і НАБУ, сьогодні знаходиться у сфері призначення на менеджмент державних підприємств. Шановні колеги, прийміть нарешті рішення про приватизацію "Центренерго", гідроенерго і всіх інших підприємств, про які уже весь інтернет забитий чутками. Приватизуйте – і нехай платять податки".

 

Луценко переконаний, якщо це буде зроблено, "ми зможемо змінити обличчя України".

 

Згідно з озвученими ним даними, Генпрокуратура за рік роботи повернула до держбюджету 52 млрд грн при тому, що річне фінансування відомства складає 5 млрд.

 

Тому керманич ГПУ вважає, що найкращою подякою принциповим прокурорам може бути рішення про чергове підвищення їх зарплат.