Полтавський адмінсуд вдвічі збільшив тюремний строк для інформатора терористів із Миргорода

07:05, 19.07.2017
Полтавський адмінсуд вдвічі збільшив тюремний строк для інформатора терористів із Миргорода

Юрій Мар'ян у суді звинуватив головуючу у потенційній смерті його матері (Полтава.365)

Полтавський адміністративний суд збільшив термів ув'язнення для Юрія Мар'яна із Миргорода, що у 2015 році інформував терористів про військову авіацію, яка базується в Миргороді.

Колегія Апеляційного суду області оголошувала вирок протягом півгодини. Вирок Миргородського райсуду першої інстанції скасували, а апеляційну скаргу прокуратури задовільнили частково, інформує видання "Полтава 365".

"Призначити Юрію Мар'яну остаточне покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі без конфіскації майна. Строк покарання Мар'яну враховувати з 17 липня 2017 року, взявши його під варту в залі суду негайно. Зарахувати Мар'яну в строк відбування покарання попереднє ув'язнення з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі з 17 березня 2015 року по 17 червня 2016 року", - оголосила остаточний вирок головуюча по справі, суддя Вікторія Герасименко.

Слідством було доведено, що Юрія Марьян, колишній військовий, учасник бойових дій в Афганістані, маючи власне ставлення до проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, протягом 2014-2015 року повідомляв військові дані своєму знайомому, Ю. Пономаренку, з яким вони в минулому разом вчилися в Полтавському вищому військовому командному училищі зв'язку. Доведено, що Ю. Пономаренко є членом незаконного збройного формування та брав участь у військових діях проти сил АТО в Донецькій області в ролі командувача сил зв'язку.

Маючи в минулому довід військової служби у військовій частині, дислокований в Миргороді, знаючи види і озброєння військових літаків, які базувалися на аеродромі цієї військової частини, Юрій Марьян почав передавати Пономаренку по телефону відомості про польоти військової авіації, тим самим приймаючи участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань, які той представляв.

У подальшому, з 24 грудня 2014 року до 18 лютого 2015 року Марьян, діючи умисно і неправомірно, повністю усвідомлюючи протиправність своїй дій, будучи обізнаним в технічних характеристиках та озброєнні військових літаків, розміщених на аеродромі в/ч А1356, з використанням спеціальної військової термінології передавав згаданому члену незаконного збройного формування ДНР побачені ним відомості про вильоти військових літаків – час вильоту, напрямок польоту, їх спорядження. Ці відомості передавалися згодом невстановленим особам, що воювали на боці ДНР.

3 лютого 2015 року Юрій Марьян також передав телефоном інформацію щодо планування розгортання на території Полтави та Полтавської області двох аеродромів військової авіації та розміщення бойових гелікоптерів, а також відомості стосовно можливого розширення Миргородської ЦРЛ для проходження лікування та надання пільг для учасників проведення АТО з числа правоохоронних органів та збройних сил України.

Як повідомляв обвинувачений під час досудового розслідування та на суді першої інстранції, він це робив для того, щоб визволити Артема, сина свого знайомого, з полону ДНР. Утім, на початку березня 2015 року Артем самостійно втік з полону на підконтрольну Україні територію.

При призначенні вироку Апеляційний суд врахував, що злочини, вчинені Юрієм Марьяном, є не тяжкими, він уперше притягується до кримінальної відповідальності, має постійне місце проживання, за місцем роботи характеризується позитивно, має захворювання.

Обставинами, що пом'якшують вирок, суд визнав участь обвинуваченого в бойових діях в республіці Афганістан, втрату 25 відсотків професійної працездатності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, та наявність на утриманні пристарілої матері, інваліда другої групи, а також відсутність обставин, які обтяжують покарання.

Апеляційний суд вважає за необхідне призначити покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкцій ч. 1 статті 263 та ч. 2 статті 260 ККУ, яке буде необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та запобігання вчинення ним нових злочинів.

Судова колегія вважає за можливе не призначати стосовно Марьяна додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, оскільки при скоєнні злочину відсутній корисливий мотив.

Апеляційну скаргу прокурора у цій справі суд частково задовольнив. За пропозицією прокурора, конфіскацію майна буде застосовано до предметів, які безпосередньо стосувалися вчинення злочину, в решті вирок суду першої інстанції залишено без змін. Апеляційну скаргу Юрія Марьяна судді залишили без задоволення.

Також судді призначили безкоштовне вилучення на користь держави матеріальних цінностей, а саме телефону, сім-карт Life, батареї живлення та зарядного пристрою до телефону, за допомогою яких обвинувачений вчиняв злочини.

Після оголошення вироку Юрій Марьян вигукнув у бік прокурора: "Ти будеш повинен у смерті 76-річної!.. (жінки)", маючи на увазі, ймовірно, свою матір.