Євросоюз продовжив санкції проти Росії без обговорення

16:53, 15.12.2017

Євросоюз продовжив економічні обмежувальні заходи проти Росії без обговорення, адже позиції усіх 28 лідерів у цьому питанні були абсолютно єдиними.

 

Про це повідомив президент Європейської ради Дональд Туск за результатами саміту ЄС, який завершився у Брюсселі в п'ятницю.

 

"Одна річ була учора абсолютно чіткою: усі 28 країн-членів є тотально єдиним у питанні продовження санкцій проти Росії", - наголосив президент Європейської ради.

 

Він відзначив, що на сьогодні це є "цікавим фактом", що вперше рішення про продовження санкцій було ухвалене без жодних диспутів та додаткових аргументів.

 

Формальне юридичне рішення про продовження антиросійських санкцій на шість місяців буде затверджено наступного тижня. Вони набудуть чинності з 1 лютого 2018 року. Дія чинного пакету економічних секторальних обмежувальних заходів проти РФ триватиме до 31 січня 2018 року.

 

У свою чергу, Президент Петро Порошенко вважає, що рішення ЄС про продовження санкцій проти Росії є яскравим прикладом підтримки України проти агресора. За його словами, у боротьбі за відновлення територіальної цілісності і збереження незалежності Україну зараз підтримує увесь світ.

 

"Яскравим доказом цього є рішення, яке вчора ввечері прийняла Рада Європейського Союзу на рівні голів держав та урядів - продовжити санкції проти Росії, як країни-агресора, яка вступила у війну проти України", - зазначив Порошенко.