Мінгареллі наполягає на негайному створенні Антикорупційного суду в Україні

08:42, 11.01.2018

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявляє, що необхідно створити терміново Антикорупційний суд в Україні.

 

Про це пан Мінгареллі сказав в ефірі "Українського радіо".

 

За його словами, на сьогодні корупція залишається дуже серйозною хворобою, від якої страждає все українське суспільство і єдиний можливий вихід - створення антикорупційного суду та покращення роботи вже створених антикорупційних органів.

 

"Ми, насамперед, повинні зміцнити створені антикорупційні органи: Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та інші, а також терміново потрібно, щоби запрацював Антикорупційний суд, про що дуже довго говорять і на чому наполягає Венеціанська комісія", - заявив пан Мінгареллі.

 

Дипломат додав, що наразі якомога швидше треба, щоби НАЗК отримала необхідні ресурси для перевірки, верифікації електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

 

Крім того, на його думку,  необхідно відмінити декларування доходів громадських активістів.

 

"Зрозуміло, що боротьба з корупцією - це нескінченний процес, і недостатньо створити антикорупційні органи, треба змінити ментальність людей. Звичайно, процес зміни ментальності займає дуже багато часу", - сказав Мінгареллі.

 

Він зазначив, що зараз в Україні "іде жорстока боротьба між тими, хто дійсно намагається змінити Україну, змінити цю ментальність, реформувати країну, і тими, хто хоче, щоб все лишилися таким, як було в період між 1992 та 2014 роком".

 

Як повідомляла «УМ», 22 грудня проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстровано у Верховній Раді.

 

Напередодні Рада проголосувала за відкликання депутатського законопроекту №6011 про створення Антикорупційного суду.