Путін заманює українських військових в Крим за залишеною в 2014 році технікою

22:10, 11.01.2018
Путін заманює українських військових в Крим за залишеною в 2014 році технікою

Українські військові в Криму навесні 2014 року виявилися заручниками: фізично - російської армії, законодавчо - відсутності наказів із Києва (5 канал)

Президент Росії, яка анексувавала Крим, запросив українських військових за технікою, яка була залишена на півостові весною 2014 року.

Про це він сказав у ході зустрічі із представниками російських інформагенств та ЗМІ, інформує УНІАН.

"Користуючись нагодою, що називається, хочу сказати, ми готові продовжити цей процес: готові передати військові кораблі України, які в Криму ще є, готові передати авіаційну техніку, бронетехніку. Щоправда, вона перебуває вся в такому жалюгідному стані, але це вже не наша справа, вона в такому практично й була, за ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно", - сказав Володимир Путін.

За його словами, йдеться про десятки кораблів і бойових літаків.

"Що стосується кораблів, думаю, буде краще, якщо українські військовослужбовці приїдуть і їх заберуть. Ми готові допомогти їм здійснити транспортування до Одеси", - заявив очільник держави, за правління якого Росія анексувала Крим.

Путін додав, що є і значний боєзапас, але він, за даними російських військових експертів, не підлягає транспортуванню, а тільки утилізації на місці.

"Ми готові запросити українських військових, щоб вони взяли участь в утилізації цих боєприпасів", - зазначив Володимир Путін.

У відповідь на такі заяви агресора, Командувач Військово-Морських сил Збройних сил України віце-адмірал Ігор Воронченко заявив, що заява президента РФ Володимира Путіна про готовність передати військову техніку з анексованого Криму потребує ретельного вивчення, оскільки за нею може критися "брудна кремлівська гра".