Дезертири Одинцов і Баранов засуджені за зраду на 14 і 13 років тюрми

16:32, 13.02.2018
Дезертири Одинцов і Баранов засуджені за зраду на 14 і 13 років тюрми

Дарницький райсуд Києва ухвалив вирок колишньому українському військовослужбовцю Максиму Одинцову за державну зраду і дезертирство з української армії в анексованому Росією Криму. Зраднику призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 14 років.

 

Про це "Крым.Реалии" повідомив адвокат засудженого Валентин Рибін у вівторок.

 

При цьому, захисник відзначив, що вирок був винесений 6 лютого.

 

"Вирок винесений, проте набуде він чинності у тому разі, якщо ми не подамо апеляцію. Сторона захисту зараз розглядає можливість апеляційної скарги. У нас для цього є певні терміни, я думаю, ми ці терміни витримаємо", - уточнив адвокат.

 

Захисник також додав, що Одинцов у суді свою вину не визнав, винними себе не вважає.

 

Водночас, Подільський районний суд Києва 8 лютого засудив до 13 років позбавлення іншого фігуранта цієї справи, колишнього українського військовослужбовця Олександра Баранова.

 

 

Олександра Баранова і його товариша по службі Максима Одинцова затримали 20 листопада 2016 року на адміністративному кордоні з Кримом у "буферній зоні» поряд з пропускним пунктом "Чонгар".

 

СБУ стверджує, що обидва кримчанина в 2014 році перейшли з української армії до російської, чим порушили дві статті Кримінального кодексу України - вчинили держзраду і дезертирство.

 

Російська влада розцінює затримання Баранова і Одинцова як "викрадення своїх військовослужбовців". Слідком Росії відкрив у зв'язку з цим кримінальну справу.

 

Процес у "справі кримських дезертирів" почався у Києві 7 лютого 2017 року. Справа Одинцова слухалася в Дарницькому райсуді Києва, а справа Баранова - в Подільському райсуді.