Збройні сили України стали 8 за силою армією в Європі

17:15, 24.04.2018
Збройні сили України стали 8 за силою армією в Європі

Бійці Сил спецоперацій ЗСУ на параді в Києві (Адміністрація Президента)

Українська армія посіла 8 сходинку рейтингу потужності збройних сил у Європі із 33 країн.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на рейтинг організації Global Firepower.

Індекс складався на основі 55 критеріїв, які визначають, наскільки та чи інша країна зможе вести бойові дії на суші, з моря і повітря.

Основним критерієм рейтингу є людський ресурс. Організація нарахувала в Україні 44 млн осіб.

Таким чином, в Європі Україна стала 8 за потужністю. Першу позицію займає Франція, далі йдуть Велика Британія, Німеччина, Італія, Іспанія, Польща.

Перед Україною, на 7-му місці Греція, на 9-му - Чехія. Замикає топ-10 в Європі Швеція.У рейтингу враховують військову потужність як авіаційну, так і сухопутну.

Вказується, що у України є винищувачі, вертольоти, штурмовики, бомбардувальники, транспортні, навчально-тренувальні літаки. Також нараховують більше 2 тисяч танків.

Також враховують у рейтингу, споживання нафти, зовнішній борг і погані дороги.

Споживання нафти регулює наскільки довго країна здатна підтримувати воєнний конфлікт. Повідомляють, що Україна кожен день видобуває 32 тисячі барелів, а споживає 317 тисяч.

За даними Global Firepower розмір українського зовнішнього держборгу склав 125,3 мільярда доларів.

Ядерний арсенал не враховувався, але країни, які його мають отримали бонусні бали. Країни з великою кількістю населення отримали вищі рейтинги, через наявність персоналу для підтримки і війни, і промисловості.

Країни НАТО також отримали бонуси за рахунок теоретичного розподілу ресурсів, якщо один із учасників візьме участь у війні.

Як повідомлялось, 2017 року у рейтингу Global Firepower Україна посіла 30 місце і піднялася на одну позицію в рейтингу і стала 29.

При цьому до рейтингу європейських армій не включена Росія. У загальносвітовому рейтингу армія агресора посідає 2 місце після США за потужністю.