Олег Сенцов потрапив до реанімації

08:53, 14.06.2018
Олег Сенцов потрапив до реанімації

(Український режисер голодує з 14 травня. Фото Європейська правда)

Українського режисера Олега Сенцова, який голодує з 14 травня, у п'ятницю відвозили до реанімації. Зараз він перебуває у медчастині колонії, припиняти голодування не збирається.
 
Про це розповіла сестра політв'язня Наталія Каплан, передає "Крим.Реалії".
 
"За інформацією від російської правозахисниці Зої Свєтової, яка домовилась на відеодзвінок з Олегом, у п'ятницю його відвозили до реанімації. Зараз він перебуває у медчастині. Достовірно про його здоров'я поки нічого не відомо, наприкінці тижня до нього поїде адвокат і буде щось бльш зрозуміло", - повідомила вона.
 
Вона додала, що поки невідомо, чи застосовували проти режисера примусове годування, "як погрожували". 
 
"Олег мені нічого про своє здоров'я не повідомляв, ми розмовляли про побутові речі, що передати дітям, мамі. Я просто розповідаю йому, що відбувається навколо політв'язнів, навколо його імені", - додала сестра Сенцова.
 
За словами Наталії Каплан, здаватися Олег Сенцов не збирається, "помирати не збирається, але і відступати від умов голодування теж".
 
Сенцов, затриманий в Криму у 2014 році та засуджений до 20 років, голодує з 14 травня.
 
Він висунув умову звільнити усіх українських політв'язнів, які перебувають на території Росії.
 
28 травня у Федеральній службі РФ з виконання покарань заявили, що Олег Сенцов нібито погодився на підтримувальну терапію.
 
2 червня двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що йому щодня колють літр глюкози.
 
В Україні та світі пройшли акції на підтримку і за звільнення Сенцова й інших політичних в’язнів Кремля #SaveOlegSentsov.
 
Міністерство охорони здоров'я України закликало керівництво Росії допустити українських та міжнародних лікарів до українських політв’язнів.
 
Голодування Олега Сенцова підтримали Станіслав Клих, Олександр Кольченко, Олександр Шумаков. За 5 днів Олександр Кольченко припинив голодування, бо у нього критично знизилася вага: до 54 кілограм при зрості у понад 180 см. Також в окупованому Криму понад 80 днів тримає голодування Володимир Балух, який відмовляється виконувати рішення "суду" окупантів.
 
Матері Олега Сенцова й Олександра Кольченка звернулися до президента Петра Порошенка з проханням про якнайшвидше сприяння у звільненні синів.