В Донецьку розклеїли листівки з віршами Василя Стуса (фото)

07:45, 16.01.2018

В окупованому Донецьку з’явилися наліпки із цитатами віршів Василя Стуса та зображенням барельєфу на пошану поета, який демонтували окупанти ще у 2015 році.

Про це повідомляє "Радіо свобода".

Інформацію про розклеєні наліпки журналісти "Донбас.Реалії" отримали від мешканців міста.

Наліпки з'явилися у багатьох місцях. Серед них площа Леніна, памятник Архістратигу Михаїлу, проспект Ілліча, будівля Філологічного факультету Донецького національного університету, вулиця Артема.

Барельєф українському правозахиснику, поету та політв’язню Василю Стусу на корпусі філологічного факультету Донецького національного університету демонтували після окупації міста підтримуваними Росією терористами у травні 2015 року.

Раніше питання про знесення цього барельєфа обговорювалося на так званій сесії «парламенту» угруповання «ДНР», «депутати» хотіли замінити його погруддям розвідника Миколи Кузнєцова.

Український поет і правозахисник Василь Стус (1938-1985 роки) з 1940 року жив у Донецьку. Навчався в педінституті, працював на шахті, вчителем в школі, літредактором місцевої газети. Був засуджений і засланий на Урал, де помер в таборі. У 2016 році Донецький національний університет, переведений на підконтрольну територію, був названий ім'ям дисидента.

Про заходи на пошану Василя Стуса читайте в матеріалі "УМ".