Програма «Доступні ліки»: МОЗ збільшило список доступних препаратів

14:40, 27.07.2017
Програма «Доступні ліки»: МОЗ збільшило список доступних препаратів

У Києві за програмою "Доступні ліки2 працюють майже 300 аптек (apteka.ua)

Міністерство охорони здоров’я збільшило майже до 200 найменувань список препаратів, які за програмою "Доступні ліки" можуть отримати хворі із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

"До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 - України, 4 - Індії, 1 - Ізраїлю. У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 - на діабет ІІ типу, 4 - бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями", - йдеться у повідомленні.

Раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

Реєстр, зокрема, включає інформацію про торговельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо ціна на препарат перевищує граничну оптово-відпускну ціну.

Переглянути реєстр "доступних ліків" можна у спеціальному розділі на сайті Мінохорони здоров’я.

Урядова програма "Доступні ліки" почала діяти в Україні з квітня 2017 року. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на понад 126 млн грн бюджетних коштів.

Для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою "Доступні ліки".