У черкаському дитсадку діти захворіли на вірус Коксакі

18:45, 27.10.2017
У черкаському дитсадку діти захворіли на вірус Коксакі

Діти потрапили в лікарню через екзотичний вірус Коксакі (ілюстрація із відкритих джерел)

У одному з дитячих садків Черкас, який знаходиться у мікрорайоні Митниця, діти захворіли на вірус Коксакі. Про це розповів черкащанин Віталій, батько малюка, який підхопив таку хворобу, повідомляє черкаський сайт «ВІККА».

"Заражаються в основному від дітей. Перші ознаки захворювання схожі на ангіну. Через три дні з'являються висипання на шкірі обличчі, кистях рук і на стопах у вигляді бульбашок до 5 мм. Ліків і вакцини від вірусу немає. Жоден антигістамінний засіб не допомагає зняти біль і свербіж, оскільки це не алергія. Можна лише ненадовго зняти страшний біль сильними знеболювальними. Хвороба заразна на 98%, але протікає в різних формах", – розповідає пан Віталій.

І додає, у його родині від дитини заразилася й дружина.

Малеча перенесла хворобу в легкій формі, а от дружині не так пощастило – у неї середня тяжність протікання хвороби.

Завідувач приймального відділення Черкаської міської інфекційної лікарні Людмила Назарова підтвердила звернення від хворих на вірус Коксакі. Разом з тим, вона спростовує інформацію, що вірус походить із Туреччини.

"Це такий же вірус, як грип. Зазвичай ним хворіють восени. Вірус передається повітряно-крапельним й орально-фекальним шляхом. Він не передбачає введення карантину і проходить, як правило, за п’ять днів", – зазначає Людмила Назарова.

Лікар пояснює: вакцин чи ліків від цього вірусу немає в усьому світі, тому лікування симптоматичне. Якщо висока температура, її потрібно збивати, а уражені ділянки шкіри бажано обробляти антисептиком.

При цьому особливих засобів профілактики від захворювання теж не існує. Лише загальногігієнічні – перед вживанням їжі мити руки.

У випадку зараження потрібно обмежити перебування хворого у людних місцях.

Офіційної інформації скільки точно малюків захворіли на вірус Коксакі не оприлюднено.

Як повідомляла "УМ", в серпні в Кривому Розі вірус Коксакі відправив до лікарні 14 людей.