Медреформу в Україні визнали наймасштабнішою у Європі
Медичну реформу в Україні розглянули на нараді Всесвітньої організації охорони здоров'я. Делегати з багатьох країн зауважили, що українська реформа сьогодні є наймасштабнішою у Європі. >>
Як записатися до сімейного лікаря розповіла Уляна Супрун (Перша міська клінічна лікарня ім.Князя Лева)
У рамках медичної реформи із 2 квітня стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї», у рамках якої українці мають підписати декларацію на обслуговування у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.
Як повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров’я, програма здійснюється в пілотному режимі.
Підписання декларації - це, фактично, форма заяви. З її допомогою українці повідомлятимуть, що обрали саме цього лікаря і цей заклад. Інформація про вибір лікаря міститиметься в електронній системі охорони здоров’я.
Кінцевої дати, до якої потрібно обрати лікаря, наразі не визначили, однак повідомляється, що у системі зареєстровано уже 106 тисяч декларацій, адже процес підписання подекуди почався ще 2017 року у тестовому режимі.
Обирати сімейного лікаря чи педіатра для дитини можна незалежно від місця реєстрації. Однак, є обмеження для сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів щодо кількості осіб, яких вони можуть обслуговувати у межах 900-1200 осіб.
Підібрати сімейного лікаря можна на сайті helsi.me.
Очільниця МОЗу Уляна Супрун розповіла про процес підписання декларації:
"Процес підписання декларації дуже простий:
1. Обираєте лікаря, якому довіряєте. Якщо ще не знаєте, до якого лікаря хочете ходити - не переймайтеся. Час є і встигнуть усі. Почніть розпитувати знайомих або відштовхуйтеся у виборі від медзакладу, де б хотіли лікуватися.
Зауважте, що це має бути заклад, який надає первинну медичну допомогу та він має бути підключений до електронної системи охорони здоров'я. Наразі частина медзакладів ще в процесі підключення. Заклади, що є в системі, будуть мати спеціальну позначку. Якщо ваш заклад ще не підключився - запитайте в реєстратурі, коли вони будуть готові.
2. Як визначитеся - обирайте зручний для вас час та день, беріть документи (паспорт, ідентифікаційний код, для дитини - свідоцтво про народження) та вирушайте до медзакладу.
3. Уповноважений представник медзакладу (працівник реєстратури, медсестра або лікар) введе ваші данні в електронну систему охорони здоров’я.
4. На ваш мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код представнику медзакладу.
5. З електронної системи роздрукують декларацію з вашими даними. Перевірте та - якщо все вірно - підпишіть. Вам нададуть два екземпляри, один із них ви заберете з собою, інший залишиться в медзакладі.
6. Далі працівник закладу підтвердить вашу декларацію електронним підписом і відправить у систему".
Медичну реформу в Україні розглянули на нараді Всесвітньої організації охорони здоров'я. Делегати з багатьох країн зауважили, що українська реформа сьогодні є наймасштабнішою у Європі. >>
У Києві (Поштова площа, район річкового вокзалу) – 14 квітня, з 10:00 до 18.00. Від 12:00 до 14:00 відбуватиметься прийом дітей. У Харкові – 28 квітня, у Запоріжжі – 5 травня, в Одесі – 12 травня, у Львові – 19 травня. >>
По всій країні з 2 квітня стартував перший етап медреформи — українці мають укласти договори з лікарями первинної ланки: сімейними, педіатрами, терапевтами. >>
Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я схвалив проект постанови про визнання роботи першого заступника міністра охорони здоров’я, т.в.о. міністра Уляни Супрун незадовільною та звернення до Кабінету міністрів щодо її звільнення з посади >>
Міністерство охорони здоров'я звільнило ректора Національного медичного університету ім. О.Богомольця Катерину Амосову із займаної посади. >>
Підстава для звільнення Катерини Амосової - невиконання умов контракту. >>