Мовою фейків: в ЄС викрили тисячі брехливих сюжетів російських ЗМІ

28.07.2016
Мовою фейків: в ЄС викрили тисячі брехливих сюжетів російських ЗМІ

Починаючи від жовтня 2015 року, коли розпочав роботу проект «Огляд дезінформації», експерти спеціальної робочої групи при Європейській службі зовнішньої дії зареєстрували 1649 випадків брехливих новин, статей і сюжетів російської пропаганди, повідомляє «Німецька хвиля».
 
В останньому огляді зазначено, що фейкові повідомлення розповсюджувалися 18 мовами. Експерти відзначили, що найбільша кількість дезінформації — 936 зареєстрованих випадків — поширювалася російською мовою.
 
Цільовою аудиторією в цьому випадку були мешканці країн Балтії та Кавказу, України та Білорусі.
 
Упродовж десяти місяців моніторингу в країнах Балтії не було виявлено випадку дезінформації естонською, латиською чи литовською мовами.
 
В Україні було виявлено п’ять випадків дезінформації українською мовою. Експерти робочої групи відзначили в огляді, що «російськомовна прокремлівська кампанія дезінформації також спрямована на російськомовні меншини в багатьох країнах далеко за межами російських кордонів».
 
Згідно з оглядом, 173 інформаційні повідомлення, що містили спотворену інформацію, поширювалися англійською мовою. Експерти зазначають, що, окрім відомих англомовних проросійських ЗМІ на кшталт Russia Today чи Sputnik, існує чимало невеликих сайтів та блогів, роль яких у кампанії дезінформації не варто применшувати.
 
Окрім найбільш поширених для розповсюдження фейків російською, англійською та чеською мовами, «Огляд дезiнформацiї» відзначає чималу кількість брехливих матеріалів болгарською, грузинською, німецькою, угорською та словацькою мовами.
 
Експерти робочої групи Європейської служби зовнішньої дії також зазначають, що прокремлівська кампанія дезінформації, хоч і не так явно, але була представлена в матеріалах нідерландською, французькою, італійською, норвезькою, польською, румунською, сербською, іспанською, шведською та українською мовами.