Нобелівські лауреати Герта Мюллер та Світлана Алексієвіч приїдуть до України

14.07.2017
Нобелівські лауреати Герта Мюллер та Світлана Алексієвіч приїдуть до України

Світлана Алєксієвич та Герта Мюллер приїдуть до Львова

Цьогоріч вперше в Україні 17-24 вересня проходитиме 83-й Міжнародний конгрес ПЕН.
 
 
Приймати більше двохсот делегатів зi 101 країни світу буде місто Лева.
 
 
Учасники говоритимуть чотирма мовами про творчість, свободу слова та літературу. Відомо, що серед гостей будуть нобелівські лауреати Герта Мюллер (Румунія—Німеччина) та Світлана Алексієвіч (Білорусь), неодноразові нобелівські номінанти Адам Загаєвський, Пол Остер, Пітер Померанцев, Людмила Уліцька, сучасні українські письменники Сергій Жадан, Олена Стяжкіна, Юрій Андрухович, Андрій Курков.
 
Микола Рябчук — програмний директор 83-го Міжнародного конгресу ПЕН та президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу розповів, що дуже довго обирали місто для проведення цієї масштабної та важливої і для України події.
 
Серед варіантів були Одеса, Київ та Львів.
 
Після довгих зважувань всі одноголосно обрали місто Лева.
 
Микола Рябчук упевнений: «Ми повинні зважати на всі потреби та проблеми інших країн, звісно ми маємо безліч своїх, але якщо хочемо, щоб почули нас, то мусимо навчитися чути інших».
 
Координатор iз партнерства конгресу Богдана Брилинська розповіла, що на з’їзді пройдуть відкриті й закриті засідання на різних локаціях Львова.
 
Організатори скоро оголосять набір волонтерів, обов’язкова умова — знання англійської мови. 
 
До недавньої прес-конференції, на якій говорили про проведення Конгресу ПЕН, через скайп-зв’язок приєдналася Кетлін Кальдма — секретар Міжнародного ПЕН-клубу та президент Естонського центру Міжнародного ПЕН-клубу.
 
Вона вважає, що символічною та актуальною для України є нинішня тема зібрання — «Відстоювання правди у добу пропаганди». 
 
«Засідання ПЕНу — одна з п’яти найважливіших подій у світі, де вирішуються важливі питання, — каже заступник голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
 
— Наше головне завдання — створити якісний контент у країні, а ця подія дає нам невимовні можливості зарекомендувати себе. Ми маємо об’єднувати людей довкола правильних цінностей. Недарма слоган 83-го конгресу — «Коли правда стає істиною».
 
ПЕН-клуб є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів із 1921 року.
 
Також до клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 осіб з усього світу.
 
Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини.