Моя-не моя земля,

30.08.2017

Шановна редакціє «України молодої», я перед­плачую вашу газету вже багато років (навіть колись був надрукований мій лист).
 
От і цього року передплатив «УМ» до кінця року.
 
Я завжди був незручною людиною, бо доводив начальству їхню неправоту.
 
Навіть два рази був у приймальні Президента, заступника міністра економіки Кальника*, два рази в судах вибачалися переді мною.
 
Керівництво завжди не любило мене, зате робітники поважали. Працював і на шахтах, і шофером.
 
Вибачте, що пишу безграмотно — маю освіту всього п’ять класів (лист подано в перекладі і редагуваннi «УМ». — Ред.).
 
Хочу сказати про наболіле. Завжди читаю у вашій газеті статті лідера Радикальної партії Олега Ляшка.
 
Якщо він за пенсіонерів переживає, то хай вирішить питання про заощадження в Ощадбанку, які люди відкладали по 50-60 років, а зараз вони вже старі та немічні, по 70-80 років, то нехай їм повернуть їхні гроші, бодай на ліки.
 
Нехай подасть у Верховну Раду подання, щоб повернули людям гроші.
 
І ще: зараз земля, садки гинуть, вони — нічиї. Олег Ляшко виступає проти продажу землі. Виходить, що земля і моя, і водночас не моя.
 
Якщо мені дали земельний пай, то я маю право ним розпоря­джатися.
 
Коли є сили і можливості його обробляти, то я це роблю, а якщо ні — тоді продам, хоча б за пару тисяч на ліки.
 
У нас, на Житомирщині, піщані ґрунти, вони потребують удобрення, але місцеві господарі нічого не роблять, то, може, продати їх західним — у них точно вийде.
 
Якщо прийдуть іноземні господарі, то й ферми запрацюють, і люди матимуть роботу, і гроші надійдуть у місцевий бюджет. Мені 76 років, пенсіонер.
 
Якщо Олег Ляшко приїде, то я повезу його в садок, який уже багато років як гине.
 
*Кальник Віктор Мартинович — заступник міністра економіки в Кабінеті Міністрів Леоніда Кучми (Ред.).
 
Василь АТАМАНЧУК
Вовкуни, Лугинський район, Житомирська область

 • ЕКСПЕРТиза чи діагноз?

  Кремлівські пропагандисти сьогодні не гребують нічим, витягують на світ Божий різних оракулів, ясновидців, шаманів, пророків, які в усьому вихваляють Росію, стверджуючи, що вона буде великою та могутньою і стане володаркою світу. >>

 • Партії чи громадські об’єднання?

  Якось, ще за совєцької минувшини, перед черговим з’їздом чи пленумом ЦК «руководящєй і направляющєй», кореспондент зi столиці запитав у літнього колгоспника: «Ну як воно, дідусю, живемо-можемо?». >>

 • Джерельце, джерельце, дай води напитись

  Той, хто побував у Грузії, був приємно вражений високою якістю питної води. Для відпочивальників і туристів там навіть висять оголошення: «Воду з крана можна пити». >>

 • З ким єднатися?

  Шановна редакціє! Надсилаю свої роздуми з приводу побудови громадянського суспільства — потрібно об’єднувати всіх громадян, незалежно від їхньої національної приналежності та мови спілкування. >>