Перша поразка в Чемпіонаті України: «Динамо» поступився аутсайдеру з Одеси

18.10.2017

У третьому матчі ЧУ поспіль футболісти «Динамо» не змогли перемогти; їхній матч проти «моряків» узагалі завершився сенсаційним фіаско. (Фото www.fcdynamo.kiev.ua.)

Що відбувається з «Динамо»? Саме таким питанням нині стурбовані в українському футбольному господарстві, адже знову, як і в минулому сезоні, через осіннє пробуксовування «біло-синіх» уже на ранньому етапі першості почала зникати чемпіонська інтрига.

Аналізуючи минулий ЧУ, президент «Динамо» Ігор Суркіс говорив, що доля чемпіонства в сезоні 2016/2017 років була визначена після першого кола «регулярки».

Схоже, історія повторюється, й цього разу також на вище згаданій динамівським босом турнірній позначці перспективи його клубу в золотій гонці можна охарактеризувати як туманні.

Не вигравши в останніх трьох турах жодного матчу, розписавши нічиї з «Вересом» і «Зорею» та сенсаційно програвши «Чорноморцю», динамівці відпустили конкурентів iз «Шахтаря» на сім очок, при тому що за своїми плечима учасники національної першості залишили менше третини турніру.

Після від’їзду динамівського лідера останніх років Андрія Ярмоленка до бундесліги ігровий спад у грі столичних футболістів виглядав явищем більш ніж очікуваним.

Утім програшу одному з аутсайдерів ЧУ в Одесі від підопічних Олександра Хацкевича ніхто не очікував.

Загалом, до приїзду «біло-синіх» на Чорноморське узбережжя в їхньому пасиві поразок не було.

Однак після побачення киян з одеським колективом, котрий з недавнього часу очолює білорус Олег Дулуб, команд iз нулем у графі поразки більше не залишилося.

Можна передбачити, що на зустріч iз проблемним «Чорноморцем» «біло-сині» прибули з думками про майбутнє побачення в Лізі Європи зi швейцарським «Янг Бойзом», який, нагадаємо, позбавив у поточному сезоні команду Хацкевича свята лігочемпіонського футболу, отож не дивно, що вже в перші 20 хвилин гри з «моряками» пропустили два м’ячі.

У другому таймі динамівці активно намагалися виправити ситуацію, однак уникнути поразки не змогли, обмежившись лише одним взяттям воріт упертого опонента, котрий, до слова, трохи раніше зміг розділити очки з «Шахтарем».

Якщо недооцінка представників аутсейдерського пулу «гірниками» трапилася після їхнього важкого старту в Лізі чемпіонів, то одеський конфуз динаміців відбувся слідом за двотижневою перервою в ЧУ, що була обумовлена матчами збірних.

«Якщо починати з жарту, то ми провалили лише перші 20 хвилин. Але якщо серйозно, то маю претензії до групи гравців. Можливо, я не вгадав зі складом, утім, у будь-якому разі, грати потрібно з першої хвилини», — наголосив Хацкевич.

Очільник «Динамо» додав, що обидва пропущені від одеситів голи стали наслідком індивідуальних помилок його підопічних.

Зрозуміло, що без огріхів у майбутньому динамівці не обійдуться, тож наздоганяти на доволі тривалому турнірному шляху «гірників», які вже мають фору в сім очок, команді Олександра Хацкевича буде дуже складно.

Лідер же першості минулих вихідних екзаменував одного з ключових претендентів на бронзові нагороди й не без проблем, але вдруге в сезоні переграв «Ворсклу», як і в першому колі забивши у ворота полтавчан три м’ячі.

Щоправда, якщо поєдинок стартового туру завершився «сухою» перемогою донеччан, то в їхньому повторному побаченні за команду Василя Сачка «дублем» відзначився Юрій Коломоєць, якого, за підсумками ігрового «уїк-енду» в УПЛ, назвали кращим гравцем туру.

Після поєдинку голкіпер «Шахтаря» Андрій П’ятов заявив: «Начебто виграли, але таке відчуття, що програли». Певно, не звик воротар національної збірної терпіти в чемпіонаті країни від одного футболіста «подвійні образи».

Чемпіонат України. Прем’єр-ліга. Перший етап. 12-й тур.

* * *
Перша ліга. 17-й тур. «Нафтовик» — «Колос» — 2:1, «Кремінь» — «Арсенал» — 1:1, «Полтава» — «Рух» — 1:0, «Миколаїв» — «Авангард» — 2:2, «Оболонь-Бровар» — «Жемчужина» — 0:0, «Інгулець» — «Балкани» — 1:0, «Суми» — «Черкаський Дніпро» — 3:2, «Геліос» — «Десна» — 0:0, «Волинь» — «Гірник-Спорт» — 0:1.
Лідери: «Арсенал» — 43, «Полтава» — 38, «Десна» — 34, «Геліос» — 33, «Інгулець» — 32, «Колос», «Авангард» — 29.
Бомбардир: Акименко («Інгулець») — 12.