Митців «закатують в асфальт»

Митців «закатують в асфальт»

З усього, рейдерство «по-українськи» вийшло на новий культурний рівень. У сенсі того, що любителі нахабно відхапати собі чиєсь приміщення чи майно свій хижий погляд націлили на культурні інституції. Якщо раніше ми обурювалися поодинокими «кавалерійськими атаками» на заклади мистецтва (згадаймо сумну історію з книжковим магазином «Сяйвом», директорка якого, не витримавши тиску, померла), то зараз вималювався цілий перелік таких установ, які ризикують залишитися без даху над головою. Днями про такі сумні перспективи журналістам розповіли директор Центру Леся Курбаса Неллі Корнієнко, керівник галереї «Ательє Карась» та Асоціації діячів сучасного мистецтва України Євген Карась, а також керівник Центру сучасного мистецтва «Совіарт» та Асоціації артгалерей України Віктор Хаматов.

Два генії, дві долі, дві душі

Два генії, дві долі, дві душі

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Культура ХХ століття, попри її драматичну долю, має у своїй «біографії» події та факти, які не повинні відійти в небуття. Найкращим свідченням цього є книга, присвячена творчій співпраці українського співака Бориса Гмирі та російського композитора Дмитра Шостаковича.

Олег Скрипка як новий купальський феномен

Олег Скрипка як новий купальський феномен

Яке Різдво без коляди, який Великдень без гаївок, яке Купала без Країни Марень, Снів і Мрій! Уже стало традицією святкувати Купала разом з Олегом Скрипкою на Співочому полі у Києві. ІV міжнародний етнофестиваль «Країна мрій» уже може говорити про свої традиції, про заведені порядки, набір обов'язкових програм — ковалі, вишивальниці, лялькарі, кобзарі. За традицією, все розпочнеться з великої купальської ходи з Андріївського узвозу на Співоче поле. Відвідувачі зможуть ознайомитися з етнікою Польщі, Угорщини, Білорусі, Литви, Фінляндії, Франції, Великобританії та Македонії.

Безсонна ніч із чорним котом

Безсонна ніч із чорним котом

У ніч із 23 на 24 червня на Андріївському узвозі, на горі Уздихальниця, що поряд із Замком Річарда, пройде найкоротший у світі фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 11». Початок фестивального перегляду почнеться у суботу, 23 червня, о 21.00, а оголошення переможців розпочнеться із першими променями сонця 24 червня — орієнтовно о 5-й ранку. Раніше фестиваль був особливий трьома «о»: одна гора-один екран-одна ніч. Але вже другий рік поспіль кулуарність «Відкритої ночі» порушує Перший національний, який транслює професійні дебютні та альтернативні кіно- і відеороботи українських кінематографістів у прямому ефiрi, а кіномани можуть за допомогою інтерактивного голосування підтримати симпатичні їм фільми. Переможців визначатиме журі у складі десяти осіб, серед яких лідер гурту «Кому вниз» Андрiй Середа, генеральний директор кіностудії ім. О. Довженка Ігор Ставчанський, народний артист України, композитор Євген Станкович.

Тетяна Устінова: Я живу у стані істеричного натхнення

Тетяна Устінова: Я живу у стані істеричного натхнення

Заінтригована публіка з детективами в руках не відходила від письменниці ні на хвилину. Спочатку — довге розпитування про те, як можна швидко написати роман, зловити мить натхнення і вибрати хорошого чоловіка, потім — годинна черга, щоб взяти автограф. Здавалося, шанувальники творчості Устінової так звикли до її книжкових і телесеріальних героїв, що навіть її саму уявляють якимсь персонажем з того ж літературного чи «кіношного» ряду. Грати цікаву й успішну в усіх відношеннях жінку, тобто саму себе, у пані Тетяни виходить на славу. Принаймні не гірше, ніж писати зі швидкістю світла нескінченні детективні романи. Вона тепер — офіційно визнана зірка новітньої книжкової індустрії, що все більше нагадує одне велике комерційне шоу.

Всі статті рубрики