Мор людей

На позавчорашній прес–конференції, як «УМ» вже повідомляла, начальник обласного управління охорони здоров’я Богдан Ониськів зазначив, що від наразі незрозумілої недуги померли семеро людей. Однак уже наступного дня, за неофіційною інформацією з компетентних джерел, стало відомо, що в області сталося щонайменше десять летальних випадків. Серед осіб, які померли, — і дві студентки одного з тернопільських вузів. А ще — не менше десятка людей перебувають у лікарнях у важкому стані.

Науково необгрунтоване хуліганство

Учений зі світовим ім'ям, засновник і президент Міжрегіональної Академії управління персоналом, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Милосердя» 50-річний Георгій Щокін потрапив до лікарні внаслідок побиття. Як повідомив «УМ» керівник центру громадських зв'язків столичної міліції Дмитро Андрєєв, напад вчинили четверо невідомих, озброєних дерев'яними палицями-кийками. Сталося це позавчора на початку 12-ї години дня. Від нападу пана Щокіна не змогли захистити навіть двоє охоронців, які разом з президентом МАУП потрапили до лікарні.

От собака!

Маршрутні таксі стають дедалі небезпечнішим видом транспорту, адже рідко який тиждень нині вони не фігурують у зведеннях Державтоінспекції. Минулий тиждень не став винятком, відзначившись аж двома ДТП за участю маршруток — на Рівненщині та в Криму.

Економічний Нобель знайшов своїх героїв

Економічний Нобель знайшов своїх героїв

Банк Швеції вчора оголосив прізвища лауреатів Премії з економічних наук ім. Альфреда Нобеля за цей рік. Вона заснована вже після смерті Нобеля, але за своєю значимістю прирівнюється до Нобелівської премії.

Вранці — вибори, через місяць — результати

У суботу в Афганістані відбулися перші демократичні президентські вибори. Інтерес до них був надзвичайний. З 10,5 мільйона мешканців країни з правом голосу до виборчих дільниць з'явилися більше 10 мільйонів. І не побоялися при цьому погроз талібів влаштувати терористичні замахи, не побоялися вистоювання у довжелезних чергах, в яких вони гаяли час, вигукуючи: «Демокрасі, демокрасі!».

Своя сорочка ближче до тіла від іракської

Минулої суботи 13 млн. австралійців обирали прем'єр-міністра, парламент та одну третину верхньої його палати — Сенату. Джон Говард, один із найближчих союзників США у війні в Іраку, утримався при владі й залишився на четвертий термін голови уряду. За тривалістю перебування на цій посаді він є другим в історії Австралії. Також і правляча ліберально-національна коаліція залишилася при владі, здобувши щонайменше 85 зі 150 парламентських мандатів, повідомила агенція «Франс Пресс».

Ой Литво, Литво, куди ти котишся?

Чи можна знову потрапити в зону впливів Росії, ставши членом НАТО та ЄС? Республіки Прибалтики сподівалися, що парасолька НАТО та Брюссель стануть гарантами від повторення такого сценарію, тому докладали всіх можливих зусиль потрапити в ці організації. Але підступна доля та нерозбірливі виборці інколи підносять сюрпризи. На парламентських виборах, які відбулися у Литві минулої неділі, переконливу перемогу здобула популістська Партія праці російського мільйонера Віктора Успаських, яка була створена спеціально «під вибори» рік тому. «Трудовики» набрали 28,6 відсотка голосів, повідомила вчора Центральна виборча комісія Литви. П'ятивідсотковий виборчий бар'єр проходження до Сейму Литви подолали також коаліція соціал-демократів та соціал-лібералів (20,6 відсотка), консерватори (14,5 відсотка), коаліція відправленого у відставку шляхом імпічменту президента Роландаса Паксаса (11,42 відсотка) та «Союз лібералів і Центру» (6,6 відсотка). Загалом за 141 депутатський мандат змагалися 1252 кандидати, які репрезентували 17 політичних партій та виборчих блоків.

Штани з протертими колінцями

Штани з протертими колінцями

«У «темниках» було вказано: обов'язково акцентувати на тому, що Янукович сидів поруч iз Путіним, — розповіла мені приятелька з ТБ. — Він що, тримав Путіна за ....., що на цьому так важливо наголошувати?!». Переглянувши російську пресу, стає зрозумілим, що не Янукович Пітуна, а Путін Януковича, а на додачу ще й Кучму тримав. Російський президент, запрошуючи високих київських гостей у підмосковну резиденцію Ново-Огарьово буцімто на святкування дня народження (келейне святкування і запізніле: день народження минув 7 жовтня, а випити на своє 52-річчя Володимир Володимирович більше нікого з високих гостей не запрошував), уже знав: він заявить про підтримку Москвою спадкоємності влади в Україні. Він не вельми симпатизує Януковичу, але за «підписки» Леоніда Даниловича той став єдиною наразі силою в Україні, яка робить Путіну те, що жінки роблять чоловікам, і задоволений Путін, за відсутності альтернативи і наполегливості люблячих киян, згодився. Ось як описує «новоогарьовський процес» російська газета «Коммерсантъ», якій не пощастило отримати «темника» з київської вулиці Банкової: «Спершу з машини вийшов Кучма. Він вийшов і поцілував Путіна кудись у шию. За ним до російського президента підійшов Віктор Янукович... і старанно зробив те ж саме, силкуючись скопіювати всі рухи душі старшого товариша. Це було непросто, позаяк Янукович значно вищий за Кучму. Але йому вдалося».

Голова на «гачку»

Голова на «гачку»

Голова Верховної Ради Володимир Литвин стверджує, що Служба безпеки здійснює стеження за ним і його близькими. В інтерв'ю газеті «Сільські вісті», опублікованому вчора, спікер парламенту повідомив, що «один із заступників керiвника СБУ дав доручення включити Голову Верховної Ради в оперативне опрацювання». Причому стеження передбачене не тільки за Литвином, а й за його родиною, близькими. Також «проводиться опитування людей, що працюють або працювали в апараті парламенту», — відзначив спікер.

КДБістська отрута для

КДБістська отрута для

До України нарешті доїхала Анна Політковська — правозахисник, журналістка московської «Новой газеты», автор книжки «Друга чеченська» (див. «УМ» від 29 вересня) і низки блискучих репортажів iз Північного Кавказу. Львівська презентація українського видання книжки на Форумі видавців, по суті, була зірвана російськими спецслужбами, які напередодні, 1 вересня, отруїли журналістку, коли Анна летіла у Беслан як вірогідний переговорник. Саме їй, серед небагатьох, терористи під час подій на Дубровці дозволили ввійти у захоплений театральний центр. ...Склянка чаю в літаку Москва — Ростов-на-Дону. Некласичне, як зараз модно казати, «атипове» і «поліваріантне» отруєння. Політковську врятували ростовські реаніматологи.