Особливості закарпатського страхування:

Закарпатські селяни здебільшого не хочуть страхувати свої врожаї, адже не вбачають у цьому користі. І річ не лише у відсутності вільних коштів. Селяни заздалегідь не знають, за якою ціною продаватимуть вирощену продукцію, отже, не можуть передбачити потенційних прибутків. А динаміку цін на сільськогосподарську продукцію в Україні поки не страхують. Крім того, ані аграрії, ані гідрометеоцентр не можуть робити точних прогнозів, а страхуватись від усього одразу надто дорого, вважає Адальберт Жидик, виконавчий директор сільськогосподарського кооперативу «Авігаіл», що об’єднує селян із Берегівського, Виноградівського та Іршавського районів Закарпаття.

То яма, то канава

То яма, то канава

Відомий своїми чарівними замками Ужгород — чи не єдиний обласний центр в Україні, де навіть центральні вулиці міста не мають твердого покриття. Тому не дивно, що для більшості місцевих мешканців вуличний рух асоціюється, передусім, із численними брудними плямами на одязі й взутті, а подорож цим архітектурно надзвичайно гарним містом — суцільна екстремальна розвага. А ремонти для місцевої влади перетворилися на особливий бізнес, якому не видно кінця.

Смерть над Ужем

Володимира Сливку, ректора Ужгородського національного університету, вчора вранці знайшли в його власному помешканні напівживого. У ректора були перерізані вени на руках і ногах, а в серце встромлено ніж. Невдовзi Сливка помер у реанімації. Попередньою версією цієї смерті, за інформацією Ужгородського міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ, є... самогубство.

Покликавши Кошице в союзники

Кошицький університет, можливо, готуватиме для Закарпаття фахівців машинобудування й електроніки. Принаймні так твердить Юрай Сінай, ректор цього університету, який відвідав нещодавно Закарпатську область. Студенти, які навчатимуться за вищезгаданими фахами, можуть починати студії в Ужгородському державному інституті інформатики, економіки і права, а продовжувати й закінчувати — в Кошицькому університеті. Причому в останньому вони вчитимуться дистанційно (тобто заочно), каже ректор.

«Лопухи» — не в Лопухові

«Лопухи» — не в Лопухові

Гарячі події відбуваються в гірському Лопухові (Брустурах) у Тячівському районі на Закарпатті. Селяни звинувачують владу в тому, що вона відбирає від них роботу, переслідує їхніх висуванців та нищить брустурянські ліси, які віддає чужинцям.
Понад триста брустурівських лісорубів та членів їхніх сімей вийшли на мітинг, аби стати на захист Володимира Фабриція, директора Брустурівського державного лісомисливського господарства. За словами протестуючих, Закарпатське обласне управління лісового господарства прагне звільнити директора з посади. «Відставку» Володимира Фабриція брустурівці пов'язують з його намаганням сприяти тому, аби на території очолюваного ним лісомисливського господарства мали перевагу місцеві, брустурівські, лісозаготівельні підприємства. Саме задля цього, твердять організатори мітингу, минулого року домоглися від'єднання Брустурівського лісомисливського господарства від аналогічного усть-чорнянського підприємства. Принагідно вони домоглися звільнення з посади керівника останнього — п. Сойми, якого звинуватили в нехтуванні інтересами місцевих мешканців та корупції, про що рік тому багато писала закарпатська преса.

Гинуло бароко, тепер гинуть люди

Гинуло бароко, тепер гинуть люди

Історія про ужгородський будинок на вулиці Волошина, який завалився на початку лютого, забравши життя людини, стала відома усій Україні. За інформацією, оприлюдненою більшістю закарпатських ЗМІ, будинок на вулиці Волошина завалився через те, що в тій його частині, яка належить Чайковичеві — директорові Закарпатського обласного лялькового театру, під час ремонту було зумисне зруйновано несучі конструкції. Водночас, за іншою відомою «УМ» інформацією, причиною руйнації стала... гнила несуча балка. Прокуратура міста Ужгорода порушила кримінальну справу за фактом вбивства з необережності. Стаття передбачає тюремне ув'язнення від трьох до п'яти років. Про звинувачуваних наразі не повідомляється.