«Спадщина» чекає

«Спадщина» чекає

Мешканці села Стайки Кагарлицького району, що за якихось сорок кілометрів від Києва, роздумують, як розпорядитися 41 га землі... Побудувати на зазначеній території історико-туристичний комплекс чи традиційно забудувати котеджами...

Хто покриває вбивць наших дітей?

Хто покриває вбивць наших дітей?

Застрелені, забиті до смерті, закатовані, згвалтовані... Від жахливих випадків, про які розповідають члени організації «Батьки убитих дітей Вінниччини» Галина Нежевська, Валентина Хрищинюк і Людмила Білан, волосся стає дибки! I це при тому, що імена багатьох убивць i гвалтівників у Вінниці добре відомі, місцева преса неодноразово висвітлювала ці резонансні справи, а батькам дівчаток, яких жорстоко згвалтували синки вінницьких крутіїв, навіть доводилося перекривати рух у центрі міста, щоб правоохоронці нарешті їх почули!

Без паска, а з ласкою

Багато хто з батьків вважає тілесне покарання дітей ефективним і прийнятним засобом виховання. Чимало батьків не знають інших способів донести своє незадоволення дітям. Лише за офіційними даними МВС України, близько 110 тисяч дітей проживають у сім'ях, де дорослі застосовують жорстокість та насильство по відношенню до них. Християнський дитячий фонд спільно з рекламним агентством Лінія 12/McCann Ericsson та «Родовід-Банком» вирішили змінити ситуацію й оголосили старт Міжнародної інформаційної кампанії «Дитинство без насильства». Так, українським батькам покажуть по телевізору повчальний відеоролик.

Наша міліція нас береже і...

Наша міліція нас береже і...

Нещодавно у Києво-Святошинському районному відділі головного управління МВС відбувся День відкритих дверей. Своєрідним ознайомчим заходом для учнів 8—9 класів Броварської школи був похід до... міліцейського відділку. Ще не зовсім дорослі, але вже достатньо свідомі школярі мали змогу на власні очі побачити всю структуру роботи «ментів»: від фотолабораторії до в'язничної вбиральні.

«Начитаними» будуть обрані

Шановні батьки, не поспішайте купувати підручники для своїх шестикласничків! Міністерство освіти і науки України обіцяє на 100 відсотків забезпечити ваших чад усією необхідною навчальною літературою. Принаймні в цьому запевнив Андрій Кудін, директор Інституту інноваційних технологій. Міністерство освіти і науки України спільно з Академією педагогічних наук, провідні вищі навчальні заклади та вчителі-методисти здійснили копітку роботу щодо підготовки та забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів новими навчальними програмами, підручниками, посібниками, навчально-методичною літературою тощо. До цієї роботи було залучено близько п'яти тисяч провідних фахівців із різних регіонів України.

Понюхати Ренуара

Понюхати Ренуара

День незалежності в Києві можна буде не тільки відсвяткувати, а й побачити та... понюхати. Для цього треба їхати в Печерський ландшафтний парк, де традиційно до 24 серпня готують дивовижну виставку квітів. Наразі там відбуваються воістину захоплюючі речі: київські майстри-ландшафтники створюють просто на землі картини відомих художників, «малюють» квітами.

Самі в снігах

У Кош-Агачському районі Республіки Алтай (Росія) на льодовику «Лівий Маашей» під перевалом «Надєжда» потрапила під снігову лавину група українських туристів у складі 12 осіб. На жаль, один з українців загинув, ще один під час сходження снігу травмувався. Трьом людям вдалося вибратися зі снігової пастки — вони перебувають у селі Акташ Улаганського району. Ще восьмеро чекають на допомогу на місці пригоди.

«Наколоті» смугасті «ягідки»

«Наколоті» смугасті «ягідки»

Кавун — це справді унікальний продукт: він вважається найкращим природним сечогінним засобом, адже прекрасно виводить солі й шлаки. Його нерідко рекомендують лікарі при подагрі, захворюваннях нирок, печінки, серця і шлунку. Крім того, у кавуні міститься багато заліза, тому його вводять у раціон хворих на анемію. Кажуть, що навіть корисно гризти кавунове насіння — його олія за своїми якостями нагадує мигдалеву. Але кавун корисний лише за однієї умови — якщо в ньому немає нітратів. Не секрет, що нерідко в гонитві за врожаєм підприємці «допінгують» смугасті ягоди азотними добривами.

Гріх не зайти до церкви

Незабаром кожен киянин зможе відвідати церкву, в якому районі столиці він би не перебував. Адже у Києві планується грандіозний релігійно-будівельний бум. А саме — спорудження близько 200 церков різних конфесій. Наразі Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища розробляє схему розміщення цих культових споруд. Найбільше число заявок про надання ділянок подала Українська православна церква Московського патріархату.

Щоб Сашко не задихався...

Цікавий, а головне – надзвичайно важливий для людства препарат винайшов директор Українського протиракового інституту у Відні (Австрія), українець за походженням Василь Новицький. Як розповів на прес-конференції у Києві сам винахідник, протираковий препарат «Україн» виробляється з алкалоїдів чистотілу і тіотепи і має імуномодулюючі властивості: залишаючись нетоксичним для організму, він відновлює імунну систему. Завдяки дії «Україну» імунна система сама починає бачити ракові клітини і боротися з ними. Вчений також наголосив, що «це перші у світі ліки, які мають надзвичайно високу вибіркову дію, перший у світі препарат, який вбиває тільки ракові клітини, але при цьому не впливає на ріст здорових клітин». Крім того, препарат швидко акумулюється після ін'єкції в ділянках, уражених пухлиною, запобігає утворенню нових пухлин і полегшує їх оперативне вилучення. На відміну від інших протиракових препаратів, він не припиняє розвиток ракових клітин, а просто знищує їх.