Навіщо селу рояль?

Навіщо селу рояль?

Сватівська школа мистецтв імені Василя Зінкевича завжди була районною гордістю. Тут і умови для навчання сільських дітей цілком «на рівні», і в кабінетах викладачів місця на стінах не вистачає для дипломів та грамот, отриманих учнями за перемоги в конкурсах не нижче обласного. Але навіть дипломи не здатні захистити заклад від псевдореформ місцевої влади, яка намагається скоротити фінансування й чисельність школи.

Клади білизну в люльку

Триває змагання технологій на україно–російському кордоні. Цього разу прикордонники відділу «Краснодон» виявили відносно новий для даного регіону спосіб транспортування контрабанди. За кілька метрів від лінії державного рубежу затримали вантажівку УАЗ із двома громадянами України — ті намагалися переправити в Росію 47 тюків iз білизною турецького виробництва.

Відходи — в доходи!

Відходи — в доходи!

У систему ТОВ «Луганськвода» входить 56 комплексів очисних споруд. Будували ці комплекси в 50–ті роки минуло століття. Об’єкти морально застаріли і фізично зношені. Зрештою, за ці роки там нагромадилося близько півтори сотні тисяч кубометрів так званих осадів. Повітря вони не озонують і воду в навколишніх водоймах не облагороджують. Але і з них, виявляється, може бути користь!

Оптимізація по–«регіональному»

Вітаючи городян із Новим роком, міський голова Лисичанська Сергій Дунаєв доволі недвозначно висловився щодо закриття єдиної в місті школи з українською мовою навчання — №3. Обурення педагогів навчального закладу, учнів та їхніх батьків було таким, що вже в міськрадівській газеті з промови мера слова про закриття кудись випали.

З багатим — не судись!

Луганська Феміда «оригінально» відреагувала на протести громадськості з приводу покарання винуватця минулорічної дорожньотранспортної пригоди в Лисичанську. Нагадаємо, 23 грудня 2010 року автомобіль Honda Accord здійснив наїзд на людей, які рухалися по пішохідному переходу. Троє пішоходів загинули на місці пригоди.

Яблуко розбрату

Лише доба знадобилася оперативникам Краснолуцького міськвідділу міліції, щоб встановити особу підозрюваної у вбивстві молодої жінки. Слід гадати, така оперативність пов’язана з тим, що вбивство було скоєне у стані афекту, коли злочинець просто забуває про те, що треба якось приховувати сліди...

Скільки можна вигороджувати провладних убивць?

Резонансна ДТП, в якій загинуло троє людей, сталася в Лисичанську ще 23 грудня. Однак правдивої офіційної інформації про те, чи покарано (або чи буде покарано в найближчому майбутньому) винуватця трагедії, немає й досі. Це спонукало громадськість міста направити відкритого листа до представників центральної влади, а також до обласних і міських керманичів. Звернення розміщено на сайті Лисичанська.

З гарячим привітом, ваша покуратура

На батьківщині стахановського рекорду закрито всі шахти, з решти промпідприємств нормально працює лише Стахановський вагонобудівний завод. У бюджеті міста Стаханова регулярно утворюються величезні дірки. Як наслідок, міські комунальні підприємства стають хронічними боржниками по розрахунках за газ — на сьогодні борг складає 18 мільйонів гривень. За словами начальника Стахановського міського управління ЖКГ Андрія Ступка, місто отримало повідомлення, що через борги припиняється подача електроенергії на котельні, причому на всі відразу. Ліміти ж на газ діють лише до кінця поточного року, і при такій «кредиторці» їх можуть уже й не подовжити. Тому сьогодні тут відключили половину котелень. При тому вдень 21 грудня в області стояла плюсова температура, але ще в ніч на вівторок стовпчик термометра опускався до –10.

Париж у Селезнівці

Париж у Селезнівці

Минувшина нагородила Луганщину не такою вже й значною кількістю видатних архітектурних та історичних пам’яток. Та й ті ховаються у глибокій провінції, «замаскувавшись» для надійності зеленню своїх старовинних парків. Які з часом встигли перетворитися мало не на лісові хащі. Не виключено, це їх і врятувало від остаточного зникнення.

Відрижка після «піршества» в День Голодомору

Відрижка після «піршества» в День Голодомору

Минулої п’ятниці, як уже повідомляла «УМ», депутатка Луганської міськради від КПУ Наталія Максимець, вона ж — головний редактор обласного компартійного офіціозу «Совєтская Луганщина», вразила Україну записом на своєму блозі deputat.lg.ua: в день, коли Україна вшановує офіційну, державну скорботну дату — пам’ять жертв Голодомору — вона, Максимець, у колі друзів збирається принципово влаштувати «піршество», «шашлики вже замочені», є «пироженки с мороженками» тощо. Власне, не треба близько знайомитися із членкинею бюро обкому КПУ, аби здогадатися, що маємо справу із класичним випадком, описаним дідусем Криловим: «Ай, Моська! знать она сильна, что лает на Слона!». Також пригадуються комплекси, описані іншим дідусем — Фрейдом.

Хай там що із «класиками жанру», а в багатьох свідомих і законослухняних громадян після ознайомлення з виступами Наталії Максимець виникло запитання до правоохоронних органів: куди вони дивляться і чому не притягують цю товаришку до відповідальності за заперечення Голодомору–геноциду та наругу над пам’яттю загиблих, що передбачено Законом «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою 28 листопада 2006 року?