«Хоч я переконаний атеїст...»

«Хоч я переконаний атеїст...»

Життя радянської України в складі колишнього СРСР розкидало багатьох українців по просторах «нєоб’ятной родіни». Скажімо, прийшов час юнакам іти на військову службу — їх долю вирішувало союзне міністерство оборони, закидаючи новобранців здебільшого далеко за межі рідного дому. Випускники інститутів чи технікумів часто їхали працювати далеко від України.

Купи собі диплом! За 500 «кремінчиків»

Безпрецедентну акцію під стінами Львівського національного університету імені Івана Франка та університету «Львівська політехніка» провели позавчора студенти цих закладів спільно з активістами організації «Пора!» та руху «Спротив». Вони продавали ... студентські дипломи. Щоправда, виписані на туалетному папері. Акція символізувала незгоду спудеїв із купівлею-продажем дипломів. Таким чином львівська молодь намагалася привернути увагу до рівня освіти в нашій державі.

Львів — місто студентів

Кількість львівських студентів порівняно з минулим роком збільшиться на 5 тисяч осіб. Нині у 25 вищих навчальних закладах Львівщини ІІІ-IV рівнів акредитації навчається 110 тисяч студентів, і порівняно з іншими областями західного регіону Львівщина має найвищий рівень освіченості — 557 студентів на 10 тисяч населення (в Україні цей показник становить 512 студентів). Здібна студентська молодь має добрий стимул для успішного навчання. Найкращі студенти можуть розраховувати на 100 стипендій голови облдержадміністрації та 71 стипендію імені В'ячеслава Чорновола.

Корінь проблеми — не в голові

— Ситуація у Львівській облраді вийшла за межі області, і тому голова парламенту Володимир Литвин доручив мені вивчити причини, які призвели до блокування сесійних засідань, — зазначив у Львові керівник Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко, який очолює парламентську робочу групу з вивчення суспільно-політичної ситуації на Львівщині. — Наша група працювала на місці упродовж кількох днів, спілкуючись зі сторонами конфлікту: головою облради Михайлом Сендаком, його заступниками, керівниками депутатських груп, головою виконавчої влади Олександром Сендегою. Далі будемо продовжувати аналізувати зібраний фактаж, зустрічатися в Києві з народними депутатами від Львівщини і днів через десять зробимо висновки та запропонуємо наступні кроки для виходу з патової ситуації.

До останнього дзвоника

П'ятеро львівських вчителів, які розпочали з початку тижня голодування біля міської Ратуші, припинили акцiю на четвертий день. На сесії міськради, під час якої мерія, виконком та координаційна рада страйкових комітетів Львова нарешті підписали угоду, суть якої полягає у відмові вчителів від акцій протесту щодо виплат коштів за згаданою 57-ю статтею Закону України «Про освіту» до 31 грудня цього року. Натомість учасники підписання угоди визнають, що борг, який склався з виплати за згаданою 57-ю статтею є державним боргом перед освітянами. Щоб зняти напругу, мерія зобов'язалася зарезервувати з вільних залишків, що склали станом на 1 квітня 2004 року 2,8 мільйона гривень, на видатки галузі освіти. Загалом на 29 квітня 2004 року судами задоволено 2100 заяв учителів на суму 4,7 мільйона. Зараз у судах знаходиться 10 171 заява на виплату загалом 25 мільйонів гривень без нарахувань, а з нарахуваннями — 32 мільйони.

Львівський потенціал

Услід за громадською приймальнею Віктора Ющенка, яка була відкрита у Львові в квітнi, днями презентовано ще одну організацію — громадське об'єднання «За Україну! За Ющенка!». Установча конференція обласної організації цього об'єднання відбулася за участю Петра Ющенка та керівника обласного штабу «Нашої України» Петра Олійника.

ВиЛАЗимо на новому автобусі

ВиЛАЗимо на новому автобусі

Одразу дві моделі автобусів нового виробництва представив Львівський автобусний завод. Зокрема, у серійне виробництво запущено півтораповерховий автобус підвищеної комфортності «НеоЛАЗ» ЛАЗ 5208 (обладнаний двигуном фірм «Мерседес» або «Ман»). Йому поки що немає аналогів у вітчизняному автобусобудуванні.

За воду і за Скнилів — Буняка «на мило»

Сьогодні у Львові почався збір підписів щодо референдуму про відставку міського голови Любомира Буняка. Саме він — у силу службового положення — підписав свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи з проведення референдуму за дострокове припинення своїх повноважень. Ініціатори плебісциту з приводу довіри Любомиру Буняку, який попрацював на цій посаді трохи більше двох років, повинні упродовж місяця зібрати 70 тисяч голосів мешканців Львова, щоб мати право призначити референдум.

Галичина. Весна. Вибори?

Голова Львівської обласної ради Михайло Сендак, який перебуває на лікуванні в Києві, звернувся до спікера парламенту Володимира Литвина з особистою ініціативою про дострокове припинення повноважень облради і призначення нових, позачергових виборів. «УМ» уже розповідала, що вдатися до такого кроку керівник обласних депутатів пообіцяв ще 30 березня, коли сесію облради, яка востаннє відбулася у грудні минулого року, вкотре було зірвано.

Львівську облраду розсудить Литвин?

Безпрецедентний випадок за історію незалежності України стався у сесійному залі Львівської облради. Після трьох місяців гострого політичного протистояння (остання сесія відбувалася 23 грудня минулого року) представники есдеківської групи «Соціальна справедливість» та частина депутатів з іншої провладної групи «Ділова Львівщина» (Михайло Брегін) не прийшли на засідання сесії, яка мала вирішувати важливі соціально-економічні питання регіону, що нагромадилися за цей рік. Після того, як голова Михайло Сендак зробив перекличку, виявилося, що на сесії з 81 обранця присутні всі представники фракції «Наша Україна» (27 осіб) та ще 8 депутатів із «Ділової Львівщини». Загалом 35 депутатів. Така кількість (менше половини) депутатів облради не дозволила сесії розпочати роботу.