Презумпція... вини?

Сьогодні у Володимир-Волинському районному суді має продовжитися слухання справи військовослужбовців уже розформованої 51-ї окремої механізованої бригади, яких звинувачують в ухиленні від військової служби. «УМ» уже неодноразово писала про перипетії навколо долі бійців, які минулого літа потрапили під нищівний вогонь російських «Градів» під Червонопартизанськом Луганської області й змушені були перейти кордон РФ, щоб вижити.

Тарифами по голові

Тарифами по голові

Доки розмови про кількаразове зростання тарифів і можливості їх компенсувати за рахунок субсидій були на рівні розмов, українці, звиклі до всього, схоже, не надто переймалися майбутнім, зосереджуючись на хлібі щоденному.

Гіркий присмак Полину

Гіркий присмак Полину

26 квітня, річницю вибуху на Чорнобильській АЕС, Україна готується зустріти з традиційним пафосом, але з порожніми кишенями. Починаючи з 23 квітня, по містах України пройде хвиля реквіємів, поминальних панахид та зустрічей із постраждалими. Утiм для самих постраждалих від цих заходів ні холодно, ні жарко.

Віють вітри, віють буйні

Не встигли ми натішитися весняно-літнім сонечком, що порадувало нас на Великдень, а вже знову треба витягати з шафи плащі та куртки. Як прогнозують синоптики, у найближчі дні в Україні очікується прохолодна і волога погода, а в середу, окрім західних областей та крайнього півдня, на поверхні ґрунту і в повітрі прогнозують заморозки 0-3°

Маленькі великі серця

Маленькі великі серця

Схоже, діти набагато тонше і чутливіше переживають війну, ніж дорослі. Напередодні Великодня відбуваються десятки ярмаркiв на підтримку Української армії, на яких чи не найбільше — саме дитячих робіт. І вони — найзворушливіші. А ще — тисячі малюнків, листів із побажаннями та різних дрібничок нині готуються до відправки на схід. Бо дитяче — найщиріше.

Де вугілля? На складах

Ситуація з виплатою заборгованостей шахтарям частково почала вирішуватися. Днями Кабмін виділив із бюджету 200 млн. грн., які були заплановані в рамках розрахунків із заборгованості за 2014 рік. Ще 60 млн. грн. пообіцяли виділити для погашення заборгованості за січень, тож шахтарі, зокрема ДП «Львіввугілля» та Волині, уже повернулися до роботи.

Шевченко як «загроза нацбезпеці»

Шевченко як «загроза нацбезпеці»

Вільдара Шукурджієва, затриманого у Сімферополі за участь у святкуванні 201-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, Залізничний суд Сімферополя засудив до 40 годин виправних робіт (але не більше 4 годин на добу). Суддя визнав активіста винним за законами Росії в «порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування», а фактично — за розгортання українського державного прапора, який у Криму вважається «екстремістським».