Алчевськ-2, ультимативний

Підвищення тарифів на енергоносії викликало різку реакцію Асоціації міст України (АМУ), а точніше, мерів великих міст, які наприкінці минулого тижня зібралися на нараду в Дніпропетровську. Цікаво, що за кілька тижнів до цього зусилями низки «помаранчевих» народних депутатів через ЗМІ було оприлюднено дивну статистику у сфері оплати газу і електроенергії, коли виявилося, що фінансові потоки і фізичні обсяги енергоносіїв не збігаються.

Буде звіт по кожній гривні

Буде звіт по кожній гривні

Прем'єр-міністр Юрій Єхануров вважає, що ділові люди працюють краще, ніж політики. Про це він заявив позавчора на урядовому засіданні. «Попередні показники роботи промисловості за травень і п'ять місяців цього року показують зростання обсягів, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Тінь у наших сховищах

Дефіцит газу в Україні наступного опалювального сезону сягне 3-4 мільярдів кубометрів. Про це повідомив позавчора голова правління «Газпрому» Олекій Міллер на Світовому газовому конгресі в Амстердамі. Цей прогноз зроблено з огляду на те, що, мовляв, українська сторона не встигає створити належних запасів «блакитного палива» у своїх підземних сховищах газу.

Незалежність цілком і частково

Незалежність цілком і частково

Кабмін на одному з найближчих засідань планує розглянути проект міжурядового протоколу з Росією про поставки природного газу в 2006 році. Про це позавчора повідомив журналістам міністр палива та енергетики Іван Плачков. Він не вдавався у деталі, а зазначив лише, що у другому півріччі ціна на газ для України підвищуватися не буде.

Столична «підземка» іде ва-банк

Київський метрополітен вирішив підзаробити на друкованих ЗМІ. Всупереч методиці розрахунку і порядку використання орендної плати, яку затвердила Київрада, «підземка» вирішила діяти на свій страх і розсуд. А тому продавців газет, які сьогодні торгують у метро зі столів, поставили перед вибором: або залишатися тут і погоджуватися на орендну плату, збільшену в чотири рази, або забиратися геть. Оскільки на такі умови оренди не погодилося жодне друковане періодичне видання, метрополітен так і не уклав відповідних угод iз розповсюджувачами ЗМІ.

Дві підніжки — Брюсселя і Москви

Антидемпінгові санкції Єврокомісії проти українських виробників безшовних труб стали реальністю. Вони діятимуть упродовж п'яти років, а цього цілком достатньо, щоб втратити ринки збуту в 25 країнах, зазначають експерти. Нагадаємо, про свій намір ввести обмежувальні заходи на поставки безшовних труб з України ЄК повідомила у березні цього року.

Труби — на схід, газ — на захід

До серпня цього року Україна має намір поставити до Туркменістану трубну продукцію на 58 мільйонів доларів у рахунок погашення заборгованості за газ, спожитий у 2003—2005 роках. Про це йшлося на робочій нараді з питань постачання газу. Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, зокрема, зазначив, що станом на 15 травня загальна сума заборгованості за «блакитне паливо» перед Ашгабатом становить 63 мільйони доларів. На нараді прийняли рішення сформувати до 24 травня делегацію на чолі з міністром палива та енергетики Іваном Плачковим для продовження переговорів з Туркменістаном про постачання газу. Тим часом звільнений урядом керівник НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко тимчасово повернувся на роботу і виконує обов'язки голови компанії. Водночас призначений на цю посаду виконуючим обов'язки Олександр Болкісєв повернувся на колишнє місце — в ДК «Газ України».

І біржа працює, і цін не регулюємо

І біржа працює, і цін не регулюємо

Поки пересічні громадяни святкували Великдень і Першотравень, урядовці готували проекти першочергових законів, які планують винести на розгляд нової Верховної Ради. Ідеться про внесення змін як до бюджету-2006, так і до законів з питань оподаткування. І ті, й інші спрямовано на стимулювання виробництва і реалізації нафтопродуктів, які б відповідали європейським стандартам якості. Відповідне доручення дав Президент в указі від 12 квітня, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 7 березня 2006 року «Про ситуацію на ринку нафти і нафтопродуктів України». Глава держави також висловився за введення в дію з 2007 року Закону України «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат».

На дві тисячі метрів під водою

Mіжвідомча комісія з питань організації укладення і виконання угоди про розподіл продукції назвала переможця в конкурсі на користування надрами Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря. Ним стала компанія «Венко інтернешнл лімітед» (Vanco Int. Ltd, США). Раніше про своє бажання зайнятися розробкою цієї ділянки заявляли 15 компаній, проте надійшло 5 заявок. Кабмін прогнозує, що, в разі позитивних результатів геологорозвідувальних робіт і буріння на цій ділянці загальний обсяг інвестицій становитиме близько 2 мільярдів доларів, а Україна зможе додатково щороку отримувати 4 мільярди кубометрів газу і 3 мільйони тонн нафти. При розподілі Україні належатиме не менш як 20 відсотків прибуткової продукції у грошовому еквіваленті (до відшкодування інвестором витрат, що він їх зазнав до отримання товарної продукції). Після відшкодування витрат інвестора частина, яка належатиме нашій державі, повинна становити не менш як 40 відсотків видобутої продукції в грошовому еквіваленті.

«Троїстий» уран

На початку цього тижня в Києві відбулися загальні збори акціонерів ЗАТ «Спільне українсько-казахсько-російське підприємство з виробництва ядерного палива», інформує прес-служба Мінпаливенерго. Наглядову раду підприємства очолив президент АТ НАК «Казатомпром» Мухтар Джакишев. Акціонери затвердили звіт за минулий період і перелік заходів на цей рік, з-поміж яких — спільна діяльність України, Росії та Казахстану з розвитку уранової промисловості.