Нове величне для своєї країни

Нове величне для своєї країни

Найуспішнішого українського митця, лауреата Шевченківської премії за цикл «Українські мотиви», засновника «нового українського пейзажу», класика нефігуративного живопису, 68-річного Анатолія Криволапа не так легко виманити у Київ iз його затишного маєтку на березі озера у селі Засупоївка Яготинського району.

Усе починається з прогулянки

Усе починається з прогулянки

Кажуть, Анатолій Криволап — відлюдник і самітник. Кажуть, нікому не розкриває своєї формули — особистий рецепт змішування акрилових та емалевих фарб, — що створює тактильну поверхню зі струмками кольору. Кажуть ще багато чого. Але є одна людина, яка знає про Криволапа більше за тих, які «кажуть». Це внук відомого художника — Олексій Криволап, студент другого курсу в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв, за спеціальністю менеджер інформаційного та виставкового бізнесу.

А ти любиш Україну?

А ти любиш Україну?

Вінницький гурт «Тверезість і Культура» («ТІК») взявся за добру справу — вирушив у ювілейний тур по всій країні «Люби ти Україну». Зазвичай музиканти, коли планують кількамісячну гастроль, починають із невеликих міст, або ж своєї малої батьківщини, і тоді вже язик до Києва їх заводить. Але «ТІК» вирішив, що столиця і без розігріву їх любить.

Війна очима Анджеліни Джолі

Війна очима Анджеліни Джолі

Коли це все закінчиться? Чи станемо ми жити краще під мирним небом? Як зберегти віру в життя після всього побаченого? Ці питання раз по раз виникають не тільки в голові мільйонів українців. Американська красуня, найбільш високооплачувана акторка Голлівуду Анджеліна Джолі, яка може звести з розуму кожного чоловіка на планеті, добрий десяток років розмірковує про людські долі під час війни.

Чому Сталін?

Чому Сталін?

Днями у Мінкульті відбулася нарада, на якій директорів національних музеїв і заповідників просили оновити експозиції, переглянути тексти екскурсій, бо події на сході — це наслідок відсутності культурної політики в країні у глобальному сенсі, і застарілі радянські експозиції в українських музеях — в локальному. «УМ» вирішила провести ревізію по музеях і з’ясувала, що проблеми є, і то чималі. Десятки краєзнавчих та історичних музеїв грішать радянщиною. Але якраз заповідників і національних музеїв це стосується найменше. Та Міністерство культури береться за перезавантаження лише найбільших установ, а музеї по регіонах залишає напризволяще.

РозРада від Президента

Новий склад Ради з питань розвитку «Мистецького арсеналу», який нещодавно оприлюднили на сайті Президента, викликав хвилю обговорення. Насамперед збентежили перші три члени, які є людьми ПП. Головою Ради призначено главу адміністрації Президента Бориса Ложкіна, його правою і лівою руками — радника Порошенка, нардепа Ігоря Гриніва і заступника глави адміністрації Президента Ростислава Павленка. Трьох владних китів підтримуватимуть керівник Державного управління справами Сергій Березенко, його радник Олексій Засенко, віце-прем’єр-міністр України — міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко та начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Державного управління справами Василь Можар.

За «Оскара» до крові

За «Оскара» до крові

Оскарівська гонка триватиме до 22 лютого. І навіть якщо «Одержимість» американського режисера Дем’єна Шазелла залишиться без статуетки, картина вже виграла. По-перше, хоча б тому, що є володарем п’яти номінацій на премію «Оскар» та отримала гран-прі фестивалю «Санденса» за кращий драматичний фільм. По-друге, кіномани всього світу активно обговорюють її та ставлять найвищі бали у рейтингах. По-третє, це другий фільм 29-річного Шазелла.

Повернення «ворогів народу»

Повернення «ворогів народу»

2015-й тільки почався, а столичний Національний художній музей уже претендує на звання «виставка року». Куратор і головний хранитель НХМУ Юлія Литвинець працювала над проектом-реставрацією «Спецфонд» понад чотири роки день у день.

І без премії лицарі

І без премії лицарі

Усе-таки щось змінилося. У листопаді минулого року, коли Шевченківський комітет оголосив твори, які інституції висунули на найвищу відзнаку України, м’яко кажучи, хотілося вити від люті. Установи, а це Мінкультури, Держкомтелерадіо, Національна академія наук, Національна академія мистецтв, всеукраїнські творчі спілки, Український фонд культури та товариство «Просвіта», яким Президент свого часу надав право визначати кращих, застрягли в рамках «свій до свого» у негативному розумінні цього виразу.

І забрав Бог мудрість

І забрав Бог мудрість

Міністр культури В’ячеслав Кириленко звільнив директора національного заповідника «Софія Київська» Олену Сердюк. Про те, що урядовець готує ланцюжок звільнень, стало відомо ще 19 грудня, коли Кириленко у своєму «Твіттері» написав, що внесе «пропозицію на звільнення кількох директорів». Першою під обстріл мала потрапити «Софія».