Назад у майбутнє

Назад у майбутнє

Коли на сцену виходить струнний квінтет Volosi, у залі не наважується поворухнутися жоден слухач. Музиканти енергійними жестами наче будують пісочний замок із українських коломийок, класичних творів, балканських мелодій та джазових обробок. Здається, один різкий порух десь на балконі — і замок на сцені може зруйнуватися.

Бунт проти моралі

Бунт проти моралі

Днями у столичному Будинку кіно показували фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, на рахунку якого вже понад 30 призів міжнародних кінофорумів, у тому числі так званий європейський «Оскар» — нагорода у номінації «Відкриття року» від Європейської кіноакадемії. Під час інтимних сцен у темному залі якийсь чоловік почав кричати: «Ганьба! Мені соромно!

Перестаньте красти!

Перестаньте красти!

Перед входом в адміністративний корпус кіностудії Довженка нервово курять продюсери і кінокритики. Поруч проходить віце-прем’єр-міністр, міністр культури В’ячеслав Кириленко. Подає всім руку. Гендиректор кіностудії Олесь Янчук за кілька хвилин ходьби від урядової машини в зал, де має проходити нарада з питань розвитку української кіноіндустрії, намагається розказати Кириленку всю історії студії — від Довженка до свого фільму «Залізна сотня», реклама якого висить на цілу велетенську стіну.

Весь світ у руках хакера

Весь світ у руках хакера

Американський культовий режисер Майкл Манн повернувся в кіно після п’ятирічної перерви. Свого часу він був чотири рази номінований на «Оскара». Вінець слави отримав завдяки фільму «Сутичка» (1995), що став класикою кримінального жанру, з Аль Пачіно і Робертом Де Ніро в головних ролях. У тій же «Сутичці» та інших картинах Манна найголовнішою загрозою людства був чоловік із пістолетом.

Право третьої ночі

Право третьої ночі

Американський фентезійно-пригодницький комедійний фільм «Ніч у музеї: Секрет гробниці» вийшов на екрани в правильний час — зимові канікули. Картина орієнтована більше на дитячу аудиторію і гідно завершує трилогію, яку вперше екранізували у 2006 році за мотивами однойменної книги письменника Мілана Тренка.

Сьогодні все для тебе

Сьогодні все для тебе

Худющий i кострубатий, з високим чолом, гладенько назад зачесаним чорним волоссям, смаглявий, середнього зросту, говорив повільно, неголосно, від природи був наділений добрим гумором та схильний до самоаналізу, ніколи не носив краватки, міг будь iз ким одружитися, а вибрав просту кур’єрку Люсю Півторадну за «божевільно голубі очі».

Прощання зі Змією

Найбільшим здобутком за всі часи існування України став фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького. Навіть Довженку з Параджановим не вдалося зібрати понад 20 нагород на міжнародних кінофестивалях. Слабошпицький довів, що молоде українське кіно може ввійти в список найкращих фільмів року, за версією британського видання Sight & Sound, і здобути «Європейський Оскар», так називають приз за «Відкриття року» від Європейської кіноакадемії.

Різдво для захисника

Різдво для захисника

28 грудня о 19.00 у столичному «Українському домі» відбудеться 150-й концерт мистецького об’єднання «Народна філармонія», який організатори назвали «Різдвяний подарунок українському воїну». Замість квитків артисти збиратимуть духовні і матеріальні подарунки. На Різдво співаки відвезуть їх 30-й танковій бригаді, яка стоїть у Генічеському районі на Херсонщині.

«Софія» під прицілом

«Софія» під прицілом

Перші кроки В’ячеслава Кириленка на двох урядових стільцях — віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань і міністра культури України — викликали хвилю обурення у суспільстві. Деякі діячі культури зробили перші висновки, що так нахабно не вилазив на голову і не зав’язував ноги бантиком навіть Кулиняк, екс-міністр і персональний скрипаль Януковича.

«Ти побачиш прекрасний світ»

«Ти побачиш прекрасний світ»

17 грудня близько 17.00 у «Могилянці» президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук вів церемонію нагородження літературною премією за досягнення в галузі есеїстики імені Юрія Шевельова. У той момент він зачитував уривок iз книги «Сполох» Костянтина Москальця, який цього дня став лауреатом премії.