До рівня стабільності

Національний банк України підтримує фінансову систему України. Позавчора набрала чинності постанова, яка дозволяє збільшити ліквідність банків. Встановлюється більш прозора система рефінансування, за якої банки мають право отримати кредит НБУ на 360 днів за умови зменшення внесків фізичних і юридичних осіб на 2% за останні п’ять робочих днів до дати звернення.

Дорога для хліба

Розвиток логістики в Україні дозволить без жодних перешкод транспортувати прогнозований рекордний врожай вітчизняного зерна. Станом на сьогоднішній день за кордон відправлено вже 24 млн. тонн збіжжя. Тим часом аналітики стверджують: цьогорічні обсяги експорту зернових зростуть у порівнянні із 2013 роком.

Головне – не знижувати оберти

Головне – не знижувати оберти

Незважаючи на тримісячне протистояння і політичну кризу, українська економіка виявила міцність і стійкість. Для інвесторів це є позитивним сигналом. Хоча до багатьох інвестиційних планів, що складаються саме в грудні–січні, Україна не потрапила, стабілізація ситуації дозволяє робити оптимістичні прогнози.

Газ без російського акценту

Україна продовжує диверсифікувати шляхи надходження природного газу, в тому числі й найоптимальнішим шляхом — збільшує видобуток власного пального. У січні цього року зі свердловин в Україні було видобуто 1 млрд. 798,64 млн. куб. м блакитного палива, що на 5,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Друга швидкість для локомотива

Українська залізниця планує суттєво оновити свої шляхи та інфраструктуру. На думку експертів, це необхідність з огляду на розвиток денних швидкісних потягів, рух яких не без труднощів впроваджується у нашій країні. Для вирішення цих завдань «Укрзалізниця» витратить цьогоріч 3,04 млрд. гривень.

Що і як передати народу

В Україні триває підготовка до формування нового Кабінету Міністрів. Ситуація ж у владі у цей перехідний період залишається стабільною і керованою. «Перебуваючи на лікарняному, я намагався керувати діяльністю поки що діючого Кабміну, — заявив в.о. Прем’єр–міністра Микола Азаров.

Ера машин

Ера машин

Група «Азовмаш», яка об’єднує провідні підприємства важкого машинобудування України, відвантажила корпус конвертера ємкістю 400 тонн на адресу російського підприємства «Сєвєрсталь». Уже завтра череповецький комбінат отримає наступне замовлення — опорне кільце.

Квартира, про яку тільки мріяли

В Україні впроваджуються програми з забезпечення житлом повнолітніх дітей–сиріт та позбавлених батьківської опіки. Наприклад, у Волинській області, яка першою розпочала відповідну програму, торік 50 повнолітніх дітей–сиріт отримали соціальні квартири. Цьогоріч на реалізацію програми передбачено 4 млн. гривень.

Пшениця на вагу золота

Золотовалютні запаси України, які нині витрачають на виплату зовнішніх боргів та підтримку курсу національної валюти, найближчим часом будуть поновлені. «Приблизно на 20 млрд. доларів», — сказав в.о. Прем’єр–міністра України Сергій Арбузов. Джерело надходження — експорт сільгосппродукції.