Десять століть під церквою

Днями у селі Ступниця Львівської області зайшли унікальне древнє городище. Впродовж трьох днів львівські археологи й історики спільно з польськими науковцями досліджували ці місця. Вперше за багато часу для розкопок було використано сучасний унікальний пристрій — сканер, що бачить вглиб на півтора метра. Таким чином дослідники відсканували близько гектара території.

«Важливо давати переселенцям вудочку, а не рибу»

«Важливо давати переселенцям вудочку, а не рибу»

Кримські татари у березні 2014 року першими і вперше в історії сучасної України стали вимушеними переселенцями. Рівно через 70 років після подій травня 1944-го тисячі кримчан знову тимчасово втратили свою малу батьківщину вже внаслідок російської окупації. За ці два роки вони змогли побудувати нове життя в різних регіонах України.

Зрубали мільйон

У межах смуги відводу Львівської залізниці, що в селищі Скала-Подільська Борщівського району, нещодавно виявили факт вирубки 95 дерев: 86 дубів, а також ясенів і кленів. Наразі точну суму збитків не повідомляють. Але деревина дуба — дуже цінна: від 1100 гривень за кубометр кругляка.

Під щитом Небесної сотні

Відучора почалися головні заходи із вшанування героїв Небесної сотні та Революції гідності, які триватимуть упродовж трьох днів. «До роковин подій на Майдані ми підготували спеціальну відеоінсталяцію.

Як ангел-охоронець музеїв

Як ангел-охоронець музеїв

Цього року відомому музейнику, багатолітньому директоровi Львівської національної галереї мистецтв, Герою України Борису Григоровичу Возницькому виповнилося б 90. Але його життя обірвала автокатастрофа у травні 2012-го. Львів’яни — музейники, освітяни, відомі діячі культури та творча інтелігенція — вже висунули пропозицію проголосити 2016 рік в Україні Роком пам’яті Бориса Возницького.

Ап — і тигри біля ніг

Ап — і тигри біля ніг

Минулої неділі у Львівському державному цирку стартував новий сезон — відбулася прем’єра міжнародної програми «Сузір’я цирків світу». На арені засяяли справжні зірки улюбленого малими й дорослими мистецтва з України, США, Казахстану, Узбекистану.

Венеція у Львові

На вулицях, прилеглих до центральної частини міста Львова, — Сахарова, проспекті В’ячеслава Чорновола, Джерельній, Вітовського, у вихідні було затоплено проїжджу частину, що дуже ускладнило рух електротранспорту. Ввечері 19 вересня Львів просто накрила сильна злива, пiднявся вітер. Рівень води місцями сягав 35-45 см. Автомобілі на затоплених вулицях витягували з води небайдужі городяни та рятувальники. На вулицях Науковій, Липинського, Виговського, Стуса вода місцями затопила й підвальні приміщення.

Понад страх

У Львові презентували англомовне видання «Два світи — одна ідея. Десять років листування Міжнародної амністії, Група 11, з українським політв’язнем Зеновієм Красівським». Починалося воно у 1977 році.

Сонячний удар

Уже другий тиждень вся Україна потерпає від аномальної спеки. За невтішними даними Українського метцентру України, така погода протримається ще приблизно тиждень. «Удень температура сягатиме 33-35 градусів за Цельсієм, уночі ртутний стовпчик опускатиметься до 20-22 градусів.