"Росія 24" пропонувала британському журналісту 17 годин розмов Порошенка (аудіо)

13:35, 07.01.2017
"Росія 24" пропонувала британському журналісту 17 годин розмов Порошенка (аудіо)

"Росія 24" пропонувала британцю записи від "українських колег". (Фото з архіву.)

Журналіст британської газети The Times Максим Такер заявив, що російський телеканал "Росія 24" запропонував йому взяти участь у пропагандистській операції - оприлюднити записи розмов Президента України Петра Порошенка.

Про це Такер написав в twitter, повідомляє Радіо Свобода.

Відповідний аудіозапис телефонної розмови журналіст оприлюднив на платформі SoundCloud.
 

На аудіо чути голос жінки, яка повідомляє британцю, що в українських журналістів є аудіозаписи розмов Президента України Петра Порошенка.

Співрозмовниця Такера запевнила, що журналісти готові передати ці записи і Такеру, і "Росії 24".

На аудіо чутно, як жінка запропонувала Такеру приїхати на зустріч до Москви, щоб зняти сюжет про те, як українські журналісти передають матеріали західному кореспонденту, який згодом ділиться ними з російським телеканалом, щоб надати історії більшу правдоподібність.

При цьому з розмови зрозуміло, що співробітниця не в курсі про суть розмов Порошенка, тож вона постійно уточнює інфоомацію в чоловіка на ім'я Сергій.

"Це великий обсяг інформації. 17 годин запису розмов Порошенка", - перекладає співрозмовниця Такера зі слів Сергія.

Вона пояснює, що "Росія 24" хоче оприлюднити записи саме таким чином, щоб "зберегти репутацію укрїнських журналістів".

При цьому вона відзначає, що зустріч може бути не в Росії чи в Україні, а в якійсь іншій країні, мовляв, це залежить від рішення українських колег.

У розмові Такер назвав співробітників "Росії 24" творцями пропаганди, а пропозицію співрозмовниці - "пропагандистською операцією".

"Ми знаємо, що у нас не дуже хороша репутація, але ми канал новин, це просто інформація", - виправдовуються співрозмовниця Такера, пояснюючи, що для неї це не пропаганда, а пропозиція про ексклюзив від неї та українських колег.

При цьому вона відмовилася називати імена українських колег інакше, ніж на особистій зустрічі з журналістом в Лондоні - бо це "небезпечно".

Також "Росія 24" готова була оплатити переліт Максу Тракеру до місця передачі записів розмов Петра Порошенка. Повний запис англійською мовою слухайте далі.

 

 • І знов — за паспорт мова

  Учора, у традиційний «голосувальний» четвер, Верховна Рада мала передусім розв’язати питання подвійного громадянства — відповідний законопроект авторства Президента України надійшов до парламенту ще 13 березня. >>

 • Убивство Дениса Вороненкова: хто і за що застрелив російського депутата на Хрещатику

  Генпрокуратура і Нацполіція наголошують на російському сліді у справі щодо вбивства колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова в центрі Києва у четвер. Тоді як Кремль, вочевидь, наголошуватиме на кримінальній версії вбивства, оскільки Вороненкова в Росії звинувачували у шахрайстві. >>

 • Про людей та свиней

  Парламентський тиждень, хоч і починається у вівторок, де-факто стартує ще напередодні, під час проведення депутатами погоджувальної ради. >>

 • Чого «не подарує» Петро Порошенко

  Дуже гостра реакція Президента Петра Порошенка на можливість проведення дострокових ви­борів змушує замислитися над тим, якими можуть бути його дії із захисту його президентської влади, а також того контролю, який він зараз має над парламентом. >>

 • «Матрьошки» наступають...

  Те, що в Києві (і не лише в ньому) не бракує російськомовних назв, не повинно нікого дивувати. Адже в Україні досі діє мовний закон Ківалова—Колесніченка. >>