Екс-депутат Партії регіонів Іван Фурсін через офшор дав у борг Полу Манафорту майже $10 мільйонів

15:00, 20.07.2017
Екс-депутат Партії регіонів Іван Фурсін через офшор дав у борг Полу Манафорту майже $10 мільйонів

Пол Манафорт невдало інвестував у кабельне ТВ в Україні (Reuters)

Пол Манафорт мав борг у розмірі 9,9 мільйонів доларів перед офшорною компанією, яку пов’язують із екс-депутатом Партії Регіонів Іваном Фурсіним.

Про це йдеться в розслідуванні видання The New York Times.

Повідомляється, що у фінансових звітах Кіпрського банку, де у Пола Манфорта були відкриті рахунки, виявили, що він нібито мав фінансові зобов'язання перед російським олігархом Олегом Дерипаскою і колишнім депутатом Партії Регіонів України Іваном Фурсіним на $17 млн.

Про це видання пише, посилаючись на відповідні банківські документи за 2015 рік.

Кіпрські документи, отримані виданням, включають фінансові звіти компаній, через які перерахували мільйони доларів у вигляді позик, платежів і зборів.

Дані про борги Манафорта також підтверджуються судовим позовом російського олігарха Дерипаски проти політтехнолога, де стверджується, що він заборгував $19 млн за невдалі інвестиції в кабельне телебачення в Україні.

Борг перед кіпрською компанією Lucicle Consultants становив $9,9 млн. Видання пише, що ця компанія пов’язана з колишнім депутатом від Партії регіонів Іваном Фурсіним через іншу офшорну фірму Mistaro Ventures.

Пол Манафорт також мав фінансові зобов'язання на суму $7,8 млн перед зареєстрованою на Віргінських островах компанією Oguster Management Ltd, пов'язаною з Дерипаскою.

Боржником є ​​кіпрська компанія LOAV Advisers, яку, як заявив сам Дерипаска в судовому позові, створив Манафорт для спільних з ним інвестицій.

В отриманих виданням фінансових звітах немає записів про те що ці борги були погашені.

Представник американського політтехнолога Джейсон Мелоні заявив, що Манафорт не має фінансових зобов'язань перед Дерипаскою або Партією регіонів, і не мав їх на момент, коли почав працювати в передвиборній кампанії Трампа.

Прес-секретар Дерипаски відмовилася від коментарів, але відомо, що він припинив судові процеси проти Манафорта і його колишніх партнерів в кінці 2015 року.

Як повідомляла "УМ", Пол Манафорт подав у мін'юст США документи, що свідчать про отримання ним від Партії регіонів в 2012-2013 роках $17 млн.

Ця сума є більшою за всі офіційні витрати Партії регіонаів за вказаний період, але у дописах так званої "амбарної книги" Партії регіонів згадуються $12,7 млн, які призначалися для фірми Манафорта з 2007 до 2012 року.