Політв’язень Кольченко провів 13 днів у штрафному ізоляторі Копейська

16:10, 12.05.2018
Політв’язень Кольченко провів 13 днів у штрафному ізоляторі Копейська

Олександр Кольченко постійно обмежується у правах в російській в'язниці.

Засуджений у РФ за сфабрикованим обвинуваченням у терористичній діяльності український політв’язень Олександр Кольченко провів 13 діб у штрафному ізоляторі колонії Копейська.

 

Про це повідомляє у Facebook Кримська правозахисна група із посиланням на російську правозахисницю Тетяну Щур в суботу.

 

«Політичний в'язень, українець Олександр Кольченко 13 діб провів в ШІЗО російської колонії міста Копейська», - йдеться у повідомленні.

 

На думку правозахисниці, чергове покарання українського політв'язня Олександра Кольченка пов'язане з посиленням режиму в колонії у зв'язку з травневими святами і присягою президента РФ.

 

У 2018 році кримчанина вже втретє поміщають до штрафного ізолятора, йдеться у повідомленні.

 

За інформацією пані Щур, у березні Кольченко також 13 днів провів у ШІЗО за нібито пересування без охорони саме тими місцями, де він та інші засуджені, як правило, ходять без охорони: в бібліотеку, в їдальню. На Новий рік Олександр перебував в ізоляторі за «порушення форми одягу», не пришивши бирку з прізвищем на одяг, що тимчасово замінює випраний до свята бушлат.

 

Штрафний ізолятор (ШІЗО) - відділення виправної установи, де розташовані камери для порушників режиму тримання. Поміщений до штрафного ізолятора істотно обмежений в правах. Так, йому забороняються побачення, телефонні розмови, отримання посилок, передач і бандеролей, придбання якихось продуктів, паління, забороняється приносити з собою продукти харчування та особисті речі, за винятком предметів першої необхідності.

 

Як відомо, український активіст Олександр Кольченко і режисер Олег Сенцов були затримані представниками російських спецслужб в Криму у травні 2014 року за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів на півострові.

 

У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

 

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова та Кольченка до списку політв'язнів.