Військові показали перший безпілотний броньовик (фото, відео)

16:06, 06.11.2016
Військові показали перший безпілотний броньовик (фото, відео)

Військові показали перший український броньований автомобіль, яким можна керувати дистанційно. Відео випробувань опублікував у Twitter прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Створили безпілотний автомобіль компанія «АвтоКрАЗ» та запорізька інжинірингова компанія «Інфоком Лтд». Він був розроблений на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан.

 

 

Автомобіль оснащений комплексом спеціальних датчиків, завдяки яким він легко орієнтується в дорозі. Серед них є тепловізор із системою автоматичної цілевказівки і захоплення, передній і задній радари для виявлення перешкод, ємнісний датчик присутності людини в радіусі 18 метрів, відеокамера з охопленням 360˚ та далекомір.

Також броньовик оснащений програмно-апаратним комплексом «SmartDrive» і навчанням у реальному режимі часу «Teach-inDrive», в якому система запам'ятовує заданий маршрут. Координати проходження для занесення в базу передаються по GPS через супутник.
 

 

«Основна мета створення безпілотного броньованого автомобіля КрАЗ - допомога військовим в зоні бойових дій для мінімізації ризиків і збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань», – повідомляють в компанії.