«Із нами потрібно рахуватися»

27.09.2013

Капітан «Динамо» Олег Гусєв заклав фундамент для перемоги над донецькими «металургами». (Олександра ПРИХОДЬКА.)

Здавалося, 1/16 фіналу Кубка України, в якій представники елітного дивізіону лише «знайомляться» з турніром, має бути для них нескладним випробуванням. Однак і суперники, і жереб по­ставилися до низки клубів прем’єр–ліги без особливого пієтету. По суті, лише двоє представників еліти не мали проблем на початку своєї кубкової дистанції. Чинний володар трофею — «Шахтар» — уже традиційно легко розправився зі своїм фактичним «фарм–клубом» — «Іллічівцем», а фіналіст попереднього розіграшу — «Чорноморець», попри те, що грав другим складом, розгромив у Миколаєві друголігову «Енергію», здобувши тим самим найбільш переконливу вікторію ігрового дня. Натомість аж сім клубів прем’єр–ліги, щойно включившись в боротьбу за Кубок, зійшли з дистанції.

Найболючішого фіаско зазнала «Зоря», футболісти якої не знайшли аргументів проти впертого краматорського «Авангарду» — п’ятої команди першої ліги. Цікаво, що підопічні Юрія Вернидуба вдруге поспіль на стадії 1/16 КУ зустрічалися з краматорцями і вдруге поступилися в донбаському дербі. Після завершення поєдинку, який тривав 120 хвилин, головний тренер луганців не прийшов на післяматчеву прес–конференцію. Наближені до клубу джерела повідомили, що найближчим часом Вернидуб може залишити посаду.

У боротьбі з представником нижчої ліги не змогли підтримати реноме елітного клубу й футболісти «Таврії». Кримчани склали зброю у двобої з одним із лідерів навіть не першої, а другої ліги — черкаським «Славутичем». Щоправда, слід відзначити, що на гостьову гру аутсайдер ПЛ виставив дублюючий склад, яким керував 33–річний британський спеціаліст Адам Садлер, відомий своєю роботою з юнаками «Манчестер Сіті».

Виліт іще п’яти клубів ПЛ став результатом «елітних міжсобойчиків». Практично в кожному з них, за винятком гри в Маріуполі, точилася справжня кубкова боротьба. Власне, за словами форварда «гірників» Едуардо, матч з «Іллічівцем» також був непростим, але господарів вистачило лише на 50 хвилин, після чого підопічні Мірчі Луческу довели свою перевагу до розгрому. У решті «вищолігових» дуелей долю путівки до 1/8 фіналу визначив один переможний м’яч. Який, скажімо, «ворскляни» забили у ворота «Волині» лише в додатковий час.

Загалом, у шести з 15 матчів 1/16 фіналу, які відбулися позавчора, команди грали екстра–тайм. Полоскотали своїм уболівальникам нерви й лідери ПЛ — «металісти», наразившись на неймовірний опір «Олександрії». «Суперник здивував. Упродовж 90 хвилин «Олександрія» нічого не дозволяла нам робити», — зізнався наставник «Металіста» Мирон Маркевич. Але на екстра–тайм представників Кіровоградщини вже не вистачило.

Натомість у Києві, де змагалися «Динамо» та донецький «Металург», команди зіграли у відкритий футбол, забивши за 90 хвилин п’ять м’ячів. Після косметичних змін на тренерському містку «біло–синіх» у грі динамівців з’явилася свіжість і, що головне, прийшли голи — аж три. В попередніх офіційних матчах сезону команда Блохіна більше двох м’ячів не забивала.

Хай там як, а справжня кубкова «рубка» відбулася в Тернополі, де однойменний клуб із другої ліги та представник першого дивізіону «Полтава» зрежисували футбольний трилер із сімома голами та чотирма червоними картками.

«Наші футболісти довели, що ФК «Тернопіль» — хороша команда і з нами потрібно рахуватися», — сказав після гри щасливий наставник переможців Василь Івегеш.

Кубок України. 1/16 фіналу

«Авангард» (Краматорськ) — «Зоря» — 3:1 (дод. час)

Голи: Швидкий, 10, Маленко, 107, 113 — Любенович, 73 (пен.)

Вилучення: Візавер, 95 — Худзік, 108

«Славутич» (Черкаси) — «Таврія» — 3:1

Голи: Полтавець, 25; Захаревич, 55; Лобов, 90 — Калюжний, 50

«Тернопіль» — «Полтава» — 4:3 (дод. час)

Голи: Курило, 11; Гаврилюк, 52; Полянчук, 87; Пастернак, 99 — Нурідінов, 5; Фаворов, 84; Шаврін, 90+5 (пен.)

Вилучення: Дубчак, 90+5 — Шевчук, 79; Даценко, 104; Деркач, 118

«Олександрія» — «Металіст» — 1:4 (дод. час)

Голи: Запорожан, 14 — Соуза, 5, 110; Гоменюк, 93; Девич, 98 (пен.)

Гол: Елла, 16

«Шахтар» (Свердловськ) — «Мир» (Горностаївка) — 3:1, «Енергія» (Миколаїв) — «Чорноморець» (Одеса) — 0:4, «Сталь» (Дніпродзержинськ) — «Металург» (З) — 1:2, «Буковина» (Чернівці) — «Дніпро» — 0:2, «Говерла» — «Арсенал» — 0:1, «Гірник» (Кривий Ріг) — «Десна» (Чернігів) — 1:2 (дод. час), «Миколаїв» — «Зірка» (Кіровоград) — 2:1 (дод. час).

«Нива» (Тернопіль) — «Украгроком» (Головківка) — грали вчора ввечері.

* * *

Чемпіонат Іспанії. Матчі 6–го туру. «Гранада» — «Валенсія» — 0:1 (Жонас, 90), «Севілья» — «Райо Вальєкано» — 4:1, «Ельче» — «Реал» — 1:2 (Боак’є, 90+2 — К. Роналдо, 51; 90+6 (пен.)).

Лідери: «Барселона», «Атлетико» — 18, «Реал» — 16.

Три очки для «Реалу» врятував арбітр Муньйос Фернандес, який затягнув матч мадридців із новачками прімери на 5 хвилин і призначив дуже неоднозначний пенальті.

* * *

Кубок англійської ліги. 3–й раунд. Найцікавіші матчі середи. «Манчестер юн.» — «Ліверпуль» — 1:0, «Ньюкасл» — «Лідс» — 2:0, «Бірмінгем» — «Суонсі» — 3:1, «Вест Бромвіч» — «Арсенал» — 1:1 (пен. — 3:4).

* * *

Чемпіонат Італії. Матчі 5–го туру. «Болонья» — «Мілан» — 3:3 (Лаксальт, 33, 52; Крістальдо, 62 — Полі, 12; Робіньйо, 89; Абате, 90; перший гол екс–«металіста» Джонатана Крістальдо за болонців), «К’єво» — «Ювентус» — 1:2 (Терео, 28 — Квальярелла, 47; Бернардіні, 65 (у свої ворота)), «Лаціо» — «Катанія» — 3:1, «Ліворно» — «Кальярі» — 1:1, «Наполі» — «Сассуоло» — 1:1 (Джемаїлі, 15 — Дзадза, 20; як не дивно, абсолютний дебютант здобув перше очко в серії А в матчі з її лідером), «Парма» — «Аталанта» — 4:3, «Сампдорія» — «Рома» — 0:2 (Бенатіа, 65; Жервіньйо, 89), «Торино» — «Верона» — 2:2.

Лідери: «Рома» — 15, «Наполі», «Ювентус» — 13.

* * *

Кубок Німеччини. 1/64 фіналу. Найцікавіші матчі середи. «Кайзерслаутерн» — «Герта» — 3:1, «Айнтрахт» (Ф) — «Бохум» — 2:0, «Баварія» — «Ганновер» — 4:1, «Фрайбург» — «Штутгарт» — 2:1, «Дармштадт» — «Шальке» — 1:3.

* * *

Чемпіонат Франції. Матчі 7–го туру. «Аяччо» — «Ліон» — 2:1, «Бордо» — «Реймс» — 0:0, «Генгам» — «Сошо» — 5:1, «Нант» — «Ніцца» — 2:0, «Тулуза» — «Лор’ян» — 1:0, «Валансьєн» — «ПСЖ» — 0:1 (Кавані, 45), «Монако» — «Бастія» — 3:0 (Рів’єр, 39; Фалькао, 41, 89).

Лідери: «Монако» — 17, «ПСЖ» — 15, «Марсель» — 14.

* * *

Чемпіонат Росії. Матчі 10–го туру. «Крилья совєтов» — «Зеніт» — 1:4 (Тимощук «З» — повний матч), «Спартак» — «Краснодар» — 3:2, «Кубань» — «Терек» — 3:1, ЦСКА — «Анжі» — 0:0, «Волга» — «Том» — 1:0.

Лідери: «Зеніт», «Спартак» — 23, ЦСКА — 21.