Роман Труба обраний директором Державного бюро розслідування (фото)

18:05, 16.11.2017
Роман Труба обраний директором Державного бюро розслідування (фото)

Члени комісії під час голосування за керівництво ДБР. (Фото "Громадського")

Директором Державного бюро розслідування (ДБР) обрано Романа Трубу після проведення рейтингового голосування за кандидатів.

 

Таке рішення прийняла комісія з обрання керівництва ДБР у четвер.

 

Решта кандидатів набрали від 0 до 4 голосів. Зокрема головний військовий прокурор Анатолій Матіос набрав 2 голоси.

 

Перед обранням директора комісія допустила Олексія Геращенкова до переліку кандидатів на посаду першого заступника чи заступника директора ДБР.

 

Після голосування комісія підтримала рішення про подання прем'єр-міністру щодо призначення пана Труби директором ДБР. 

 

 

Зазначимо, Роман Труба – керівник департаменту ТзОВ "Юридична компанія "Сектор права". Згідно з його біографією, 6 років і 5 місяців він пропрацював на керівних посадах у прокуратурі. 

 

Комісія також обрала першого заступника і заступника директора директора Державного бюро розслідування.

 

Першим заступником обрано прокурора Ольгу Варченко, а заступником директора Олександра Буряка. 

 

 

Кандидатуру Варченко, яка очолює процесуальне керівництво в так званому "департаменті Кононенко-Грановського" в Генпрокуратурі, підтримали усі 9 членів комісії, а Олександра Буряка – 6 членів. Пропозиції про їх призначення комісія направила керівнику ДБР.

 

Комісія ДБР складається із 9 членів. По 3 із них обирали Кабмін, Верховна Рада і Президент України.

 

Як відомо, 12 листопада 2015 року Верховна Рада проголосувала закон про створення Державного бюро розслідувань. Згідно з законом, Бюро має виявляти, розкривати и припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій.

 

Розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

 

Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

 

Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро, прокурорами Антикорупційна прокуратура.

 

8 листопада під час засідання комітету законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради Генпрокурор Юрій Луценко поскаржився на колапс у правоохоронній системі. Він нарікав, що ДБР було створене ще 2 роки тому, але за цей час спеціальна комісія так і не змогла призначити керівника та набрати відповідний штат, тож ситуація зайшла в глухий кут.