Торецьку загрожує екологічна катастрофа через затоплення шахт

09:31, 25.06.2017
Торецьку загрожує екологічна катастрофа через затоплення шахт

Торецьк на порозі екологічної катастрофи

Місту Торецьк в Донецькій області загрожує екологічна катастрофа через підтоплення шахт імені Артема та "Південної", а також тому, що бойовики не дають гарантій безпеки для ремонту водоводу "Горлівка-Торецьк".

Про загрозу масштабної техногенної катастрофи та епідемії інфекційних захворювань повідомляє українська сторона Спільного центру контролю та координації припинення вогню.

"Через затоплення шахт імені Артема та "Південної" на поверхню підіймається газ метан, який потрапляє у підвали житлових та виробничих будівель, що може призвести до вибухів та отруєння людей, про що неодноразово заявляло керівництво української сторони СЦКК на різних форумах та в ЗМІ", - ідеться в повідомленні СЦКК.

Відзначається, що  вода потрапляє в підземні виробки через пошкодження ділянки водоводу "Горлівка-Торецьк", що виникли внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО. За підрахунками комунальних служб Торецька, на землю щоденно витікає близько 15 тисяч кубометрів води.

При цьому днями ЗМІ ОРДО розповсюдили інформацію про ризик техногенної катастрофи в місті Торецьк Донецької області внаслідок затоплення двох непрацюючих шахт, розташованих поблизу лінії зіткнення.

Як підкреслюють експерти, вода потрапляє в підземні виробки внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО.

Внаслідок великих втрат води, в Торецьку запроваджено жорсткий графік водопостачання.

"Майже 35 тисяч мешканців міста отримають воду лише дві години на добу. З підвищенням температури повітря, витрата води суттєво збільшилася і ситуація значно ускладнилась", - сказано у повідомленні.

За словами мера Торецька Юрія Євсікова, в місті в будь-яку мить може виникнути епідемія інфекційних захворювань.

Директор Торецького виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Юрій Нікулін упевнений, що обстежити та відремонтувати водовід можна за два-три дні.

"З початку 2017 року торецькі комунальники відправили 6 заявок на забезпечення безпечного виконання ремонтно-відновлювальних робіт на водоводі, по кожній з яких українською стороною СЦКК в найкоротші строки були отримані гарантії безпеки від Збройних сил України та надіслані відповідні звернення російській стороні СЦКК щодо сприяння в отриманні письмових гарантій безпеки від представників ОРДО. Але, по жодній з цих заявок, гарантії безпеки з боку ОРДО надані не були, про що їхня "турботлива" інспекція воліє мовчати", - підкреслили в СЦКК.

При цьому Торецьку (у 2016 році місто змінило назву із дзержинська) може загрожувати ще одна катастрофа.

На місцевому фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи по укріпленню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. На сьогоднішній день в цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тон рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства.

"Внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО на цьому об’єкті підвищеної небезпеки виведено з ладу трубопровід, через який здійснювалась відкачка води. Тим часом, рівень рідини в накопичувачі скоро може досягти критичної позначки", - зазначили в СЦКК.