На Харківщині 18 чоловіків шпигували для Росії за військовими розробками

21:58, 12.09.2017
На Харківщині 18 чоловіків шпигували для Росії за військовими розробками

Російських шпугунів спіймали на-гарячому ("Новое время" із фото СБУ)

На Харківщині співробітники Служби безпеки України викрили та ліквідували агентурну мережу, яка шпигувала на користь Росії за військовими розробками.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

У ході розслідування виявилося, що мешканець Харківщини за завданням російських кураторів створив агентурну мережу з вісімнадцяти чоловік. До її складу входила агентурно-бойова група та інформатори.

Правоохоронці затримали організатора мережі після отримання таємних даних стосовно військових розробок у рамках Державного оборонного замовлення.

Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що куратор групи знаходився у російському Бєлгороді.

В організатора знайшли при обшуках чотирнадцять носіїв інформації, у тому числі з відомостями з грифом обмеження доступу, адреси електронних скриньок з паролями та паролі кодування даних для зв’язку з розвідкою РФ.

"Одночасно проведено обшуки за місцями проживання інших учасників агентурної мережі, встановлених українською контррозвідкою, під час яких задокументовано докази роботи на спецслужби РФ. Співробітники СБ України також виявили в одного із членів агентурно-бойової групи координати схованки зі зброєю та боєприпасами для здійснення диверсій. Правоохоронці вилучили зі схрону два гранатомети РПГ-22, чотири гранати Ф-1 та РГД-2 із запалами та тротилову шашку", - інформують в СБУ.

Проти шпигунів відкрили кримінальну справу за статею "державна зрада".