На Луганщині воюють на боці ЛНР найманці з Сербії

17:13, 11.10.2017

Служба безпеки України встановила, що з початку конфлікту на Донбасі лише на території так званої ЛНР воювали більше 300 громадян Сербії.

 

Згідно з законами Сербії ці найманці мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

 

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак у середу.

 

"У Сербії у 2014 році був прийнятий так званий український закон, згідно з яким громадяни Сербії, які беруть участь у конфлікті на території України, повинні притягатися до кримінальної відповідальності, як тільки до них "дотягнуться" руки правосуддя Сербії. На сьогодні нам відомо, що лише на території "ЛНР" з початку конфлікту на Донбасі воювало більше 300 громадян Сербії", - сказав пан Грицак.

 

За його словами, СБУ вже надіслала до Сербії дані щодо бойовиків, які воювали проти українських військ на Донбасі, зокрема в окупованому Луганську.

 

За даними вітчизняних спецслужб, більша частина цього сербського підрозділу дислокувалася у районі окупованого міста Алчевська.

 

"Ми маємо конкретні адреси і дуже багато прізвищ", - зазначив Грицак.

 

Голова СБУ зауважив, що не буде оприлюднювати всі наявні дані, але надав ЗМІ прізвища шістьох сербських найманців, які воювали на боці "ЛНР".

 

"Я хочу, щоб ці дані стали відомі широкому загалу, і ми хочемо подивитися на реакцію офіційної влади (Сербії - ред.). У нас є докази, що ці люди воювали, і, якщо необхідно, ми надамо ці докази сербській стороні", - зазначив Грицак.