З Луганська відправили українських полонених на місце обміну

11:05, 27.12.2017
З Луганська відправили українських полонених на місце обміну

Українські полонені перед виїздом з СІЗО Луганська на місце обміну. (Скріншот відео сепаратистів ОРЛО)

Українських військовополонених, яких утримували бойовики так званої "ЛНР", вивели з СІЗО в окупованому Луганську. Після цього полонених відправили до місця проведення обміну.

 

Про це повідомляють інформаційні ресурси сепаратистів Луганська в середу.  

 

Оприлюднено також відео, як полонені виходять з в'язниці. При цьому, сепаратисти на своїх ресурсах не втомлюються піарити президента Росії Путіна і патріарха Московського Кирила й дякувати їм нібито "за зусилля з вирішення питання обміну". 

 

Зазначимо, що обмін відбудеться за формулою «306 (сепаратистів – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)» о 12:00 27 грудня.

 

В українських соціальних мережах вже шириться хештеґ #Зустрінь_своїх. Ініціатори акції закликають увечері 27 грудня зустріти на військовому аеродромі Борисполя 74 українців.

 

"Як дістатися? Зі станції метро "Бориспільська" (зелена гілка)... приблизно з 17:00 будуть ходити безкоштовні автобуси прямо до місця зустрічі. Можна доїхати своїм ходом на авто або попутками, але врахуйте, що це не знайомий всім аеропорт "Бориспіль", а військовий аеродром… Що з собою брати? По-перше, тепло одягніться. Це не термінал з VIP-зоною. Тому беріть з собою термоси з гарячим чаєм, а ще – прапори, кульки, квіти і плакати, якщо захочете", – пропонує один із організаторів акції Юрій Гудименко.

 

Ще 26 грудня ввечері представники української сторони - уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, представники ГПУ, СБУ, Міноборони, а також експерти гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську вилетіли на Донбас для участі в обміні полоненими.

 

Протягом останніх півтора року процес звільнення заручників був заблокований, хоча є однією з умов Мінських угод.