Опозиційних студентів — на розстріл

Опозиційних студентів — на розстріл

У п'ятницю біля Запорізького державного медичного університету кілька студентів поширювали листівки та газети коаліції молоді «Наша Україна». Охоронцям університету це не сподобалося. «Він (охоронець. — Авт.) відразу почав погрожувати, штовхати, крутити руки, — розповів голова Запорізької облорганізації Молодіжного націоналістичного конгресу Дмитро Харьков, що керував агітаторами. — Незабаром підійшов ректор, після «розмови» з яким я прийняв рішення виводити людей з території». Харьков одразу пішов забирати дівчат, що роздавали листівки неподалік. Коли Дмитро повернувся, то побачив, що одного з його колег, Віталія Кислого, вже виштовхували з території студмістечка.

Новий «альбом» Мельниченка

Новий «альбом» Мельниченка

Цього тижня у США буде оприлюднено нову порцію записів колишнього охоронця Президента України Миколи Мельниченка. На цей раз «речниками» скандальних плівок стануть адвокати не менш скандального екс-Прем'єр-міністра Павла Лазаренка. Вони вирішили дати розголос записам після того, як минулого тижня американський суддя Мартін Дженкінс відмовився долучити до справи плівки майора Мельниченка.

Кирило, Мефодій і Симеон

Кирило, Мефодій і Симеон

Як стверджує переказ, засновники слов'янської писемності брати-болгари Кирило та Мефодій уперше почули руську мову в Корсуні, де знайшли Євангеліє та Псалтир, писані «російськими буквами». Тому дуже символічним виглядає перебування в Україні глави болгарського уряду саме вчора — в день святкування слов'янської писемності та вшанування святих рівноапостольних. Останній день українського туру пан Симеон Сакскобургготський присвятив своїм братам по крові, які мешкають на Одещині.

Кидок через Кучму

Кидок через Кучму

Нікас Сафронов, російський художник, відомий портретами перших державних осіб країн СНД, зокрема Горбачова, Єльцина, Алієва, стверджує, що посол Росії в Україні Віктор Черномирдін грубо одурив його, не заплативши за замовний портрет Леоніда Кучми. Про це сповіщає інформагенція УНІАН з посиланням на телепрограму російського НТБ «Намєдні».

На гору, до Шевченка

На гору, до Шевченка

У суботу на Чернечій горі, що в Каневі, зібралися тисячі людей з усієї України. 22 травня виповнилося 143 роки від дня, коли тіло Тараса Шевченка, як він і заповідав, перевезли зі Смоленського кладовища, що в Петербурзі, на схили Дніпра. Покласти квіти на могили Кобзареві приїхали і столичні політики. Так, Володимир Литвин перервав свій лікарняний і поклонився Тарасу першим, після нього покласти квіти Шевченку прибули представники «Нашої України»: Віктор Ющенко разом з однодумцями Юрієм Костенком, Павлом Мовчаном, співачкою Оксаною Білозір, Іваном Зайцем, народним артистом України Миколою Мозговим. До речі, підйом на Чернечу виявився справжнім випробуванням — аби покласти квіти на Тарасову могилу, люди простоювали в черзі до крутих і єдиних сходів, що вели вгору, по 10-15 хвилин. Натовп підтягнувся ще більше, коли після невеличкої панахиди на Чернечiй горi «Наша Україна» провела мітинг. «Тут зібралися тисячі людей, і так триває з того часу, як Тараса перенесли з імперського холоду Росії на рідну землю. Сьогодні ми побачили, що за ці майже півтора століття не поменшало українців, котрі приходять щороку йому вклонитися», — сказав Павло Мовчан. Водночас лідер «Нашої України» Віктор Ющенко акцентував на тому, що в цей день представники вищої виконавчої влади держави не прийшли до Шевченкової могили.

Всі статті рубрики